RAPORT

Pogarda

Sondaż: nawet ponad 80 proc. poparcia dla rozwiązań Polskiego Ładu

Propozycje mieszkaniowe również cieszą się wysokim poparciem (fot. Shutterstock/crane)
Propozycje mieszkaniowe również cieszą się wysokim poparciem (fot. Shutterstock/crane)

Najnowsze

Popularne

Pakiet rozwiązań zdrowotnych cieszy się największym poparciem spośród propozycji Polskiego Ładu – wynika z sondażu dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM. Badania profilaktyczne dla osób 40 plus i zniesienie limitów na wizyty u specjalistów popiera blisko 82 proc. badanych. Podobne oceny zyskują inne propozycje.

Najbardziej ogólny postulat Polskiego Ładu, czyli podwyżki wydatków na zdrowie do 7 proc. PKB, poparło 77 proc. pytanych.

„Na drugim miejscu w gronie najlepszych rozwiązań zaproponowanych przez rząd znalazło się zwiększenie kwoty wolnej do 30 tys. zł - cieszy się ono poparciem 80 proc. badanych. O 10 pkt proc. mniej osób popiera podwyżkę progu podatkowego do 120 tys. zł” – czytamy w gazecie.

Sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla PiS, Hołownia wysoko nad KO

Tylko Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica notują wzrost poparcia – wynika z nowego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Pozostałe partie mają straty.

zobacz więcej

Dziennik pisze, że zaskakujące jest to, że nawet zwiększenie obciążenia budżetu obywateli składką zdrowotną nie spotkało się z masowym sprzeciwem - ok. 45 proc. stwierdza, że to dobry pomysł, choć jedna trzecia jest przeciwna. „W związku z tym rozwiązaniem trwa dyskusja także w koalicji” – zauważa „DGP”.

Na trzecim miejscu w sondażu wśród najbardziej popieranych postulatów Polskiego Ładu znalazły się propozycje mieszkaniowe. Cieszą się one poparciem ponad 50 proc. badanych: gwarancję wkładu własnego popiera 56 proc., zaś budowę domu do 70 m kw powierzchni zabudowy na zgłoszenie – 51 proc.

Sondaż United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 21 maja na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Sprawdź też analizę dziewięciu różnych sondaży poparcia dla partii politycznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej