RAPORT

Pogarda

Sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla PiS, Hołownia wysoko nad KO

Zmiana poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego (fot. PAP/Leszek Szymański)
Zmiana poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Tylko Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica notują wzrost poparcia – wynika z nowego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Pozostałe partie mają straty.

Sondaż o Donaldzie Tusku. Polacy w tym nie upatrują nadziei

Polacy nie upatrują nadziei w Donaldzie Tusku i jego powrocie do polskiej polityki w związku z kryzysem w Platformie Obywatelskiej – tak wynika z...

zobacz więcej

W badaniu preferencji partyjnych partia Jarosława Kaczyńskiego dostała 34 proc. poparcia. To wynik o dwa punkty procentowe lepszy niż miesiąc temu.

Na drugim miejscu, z wynikiem 19 proc., znalazła się partia Szymona Hołowni Polska 2050. To w porównaniu z poprzednim sondażem IBRiS dla „Rz” spadek o 0,5 pkt.

Podium – również ze spadkiem (niecały punkt) – zamyka Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 14 proc.

Lewicy wzrosło poparcie o ponad dwa punkty – z 8,1 na 10,4. Nieznacznie spada Konfederacja (z 7,2 na 6,9). O życie wciąż walczy PSL-Koalicja Polska, która tym razem znalazła się poniżej progu wyborczego (z 5,1 na 4,9) – podano.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, do urn poszłoby tyle samo osób, ile deklaruje, że się tam nie wybiera – 48,6 proc. Miesiąc temu przewaga osób chcących iść na wybory była jeszcze wyraźna: 51,6 proc. na „tak” i 43,4 na „nie”.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 maja na 1100-osobowej grupie respondentów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej