RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wtorek chłodniejszy, możliwe burze [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek nie zachęca do spacerów (fot. PAP/Albert Zawada)
Prognoza pogody na wtorek nie zachęca do spacerów (fot. PAP/Albert Zawada)

We wtorek nad Polską przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Przeważać będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu, a miejscami również burzami, lokalnie z gradem.

W niedzielę może zagrzmieć. Jakie prognozy od poniedziałku?

W części kraju może w niedzielę zagrzmieć. – Burze wystąpią w pasie od województwa podlaskiego poprzez mazowieckie aż po dolnośląskie - powiedział...

zobacz więcej

– W zachodniej i wschodniej Polsce deszcz będzie dość intensywny. Tam może spaść nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą pojawić się również burze, głównie w zachodniej części kraju. Porywy wiatru wyniosą do 70-80 kilometrów na godzinę – mówi rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

– Strefa opadów deszczu będzie stopniowo się przemieszczać. Rano, o godz. 8 rano, opady obejmą Pomorze, Kujawy, Wielkopolskę, częściowo Ziemię Łódzką, Mazowsze, województwa świętokrzyskie i śląskie – wskazuje prognozuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Po południu opady będą już przelotne.

Jaka temperatura?


Ciepło będzie już jedynie na południowym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie do 22 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie zdecydowanie chłodniej, od 14 do 18 stopni.

Umiarkowany i porywisty wiatr nie będzie poprawiał sytuacji. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 80 km/godz.

W środę pogoda nieco się poprawi. Słońce przeplatać się będzie z chmurami, z których okresami padać będzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 19 stopni. Wciąż wiać będzie umiarkowany i okresami porywisty wiatr.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej