RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Białoruś sprawę przechwycenia samolotu wiąże z Hamasem. Hamas odpowiada

Samolot został zmuszony do lądowania w Mińsku (fot. B.Zawrzel/Nur/Getty Images)
Samolot został zmuszony do lądowania w Mińsku (fot. B.Zawrzel/Nur/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rządząca Strefą Gazy palestyńska organizacja Hamas zaprzeczyła w poniedziałek, że miała jakikolwiek związek z niedzielnym zatrzymaniem w Mińsku samolotu linii Ryanair, lecącego z Aten do Wilna. – To nie są nasze metody – odpowiedział rzecznik palestyńskiej organizacji Fawzi Barhum.

Są sygnały, że Pratasiewicz jest w stanie krytycznym. „Prawdopodobnie jest torturowany”

Zabrany wczoraj z pokładu samolotu opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz ma być w jednym ze szpitali w Mińsku – informuje telewizja Biełsat....

zobacz więcej

Agencja Reutera cytuje rzecznika Hamasu Fawziego Barhuma, który oświadczył: – To w ogóle nie są nasze metody, niektóre podejrzane partie robią to, aby demonizować Hamas i zniwelować ogólnoświatową sympatię dla Palestyńczyków i ich uzasadnionego oporu – powiedział.

Wcześniej w poniedziałek dyrektor departamentu lotnictwa w białoruskim ministerstwie transportu Arciom Sikorski przekonywał, że o mailowej groźbie wysadzenia ładunku wybuchowego na pokładzie samolotu Ryanair, podpisanej przez „żołnierzy Hamasu”.

Sikorski wyjaśniał, że „żołnierze Hamasu” mieli w liście wysłanym do białoruskiego portu lotniczego domagać się wstrzymania nalotów na Strefę Gazy i wycofania poparcia UE dla Izraela. Grozili, wg białoruskiego polityka, detonacją ładunku nad Wilnem. Natomiast obecność na pokładzie Ramana Pratasiewicza miała być zbiegiem okoliczności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej