RAPORT

Pogarda

Białoruś wstrzymuje samolot Lufthansy. Jaki podano powód?

Najnowsze

Popularne

Na lotnisku w Mińsku wstrzymywano samolotu linii Lufthansa, który miał lecieć do Frankfurtu – poinformowały w poniedziałek niezależne media na Białorusi. Następnie lotnisko przekazało, że otrzymało maila o „zamiarze dokonania aktu terrorystycznego”. Taki sam powód podano w niedzielę, gdy białoruska jednostka przechwyciła samolot linii Ryanair, którym z Grecji na Litwę leciał białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz.

Morawiecki: Na RE zaproponuję, by wstrzymano wszystkie loty z UE na Białoruś

Wczoraj doszło do aktu rządowego terroryzmu ze strony Białorusi. Na radzie Europejskiej zaproponuję, aby wszystkie loty z Unii Europejskiej na...

zobacz więcej

Wylot, zaplanowany na godzinę 14.20 czasu miejscowego, został wstrzymany z powodu informacji o zagrożeniu terrorystycznym – informują władze lotniska.

Kontrola bagażu pasażerów w Mińsku


„Na maila lotniska przyszła wiadomość od nieustalonych osób o zamiarze dokonania ataku terrorystycznego na samolot LH1487 linii lotniczych Lufthansa, lecącego do Frankfurtu. Wylot był planowany na godz. 14.20 (13.20 w Polsce). Boarding pasażerów został wstrzymany” – poinformował port lotniczy w komunikacie.

Jak podano, przeprowadzono procedury powtórnej kontroli pasażerów i bagażu. Ostatecznie samolot wystartował około godz. 15:30 czasu polskiego – przekazał korespondent TVP Cezary Gmyz.

W niedzielę z powodu rzekomego ładunku bombowego na pokładzie, do lądowania w Mińsku został zmuszony, zarejestrowany w Polsce, samolot linii Ryanair, lecący na trasie Ateny – Wilno. Na miejscu aresztowano dysydenta Ramana Pratasiewicza oraz jego partnerkę. Polski premier nazwał wydarzenie aktem „terroryzmu państwowego”.

O wczorajszych wydarzeniach na Białorusi mają po południu rozmawiać przywódcy państw członkowskich UE, na rozpoczynającym się dziś szczycie Rady Europejskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej