RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Na RE zaproponuję, by wstrzymano wszystkie loty z UE na Białoruś

Najnowsze

Popularne

Wczoraj doszło do aktu rządowego terroryzmu ze strony Białorusi. Na radzie Europejskiej zaproponuję, aby wszystkie loty z Unii Europejskiej na Białoruś zostały wstrzymane do momentu uwolnienia Ramana Pratasewicza – oświadczył na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Porwanie samolotu na Białorusi. „Myślę, że tak to się skończy”

Myślę, że skończy się to tak, że to głównie polski rząd będzie protestował, a po jakimś czasie będą się przed nami opędzać, bo jednak ta polityczna...

zobacz więcej

Zgodnie z propozycją premiera Morawieckiego, loty między Białorusią a UE mają być wstrzymane do czasu uwolnienia Ramana Pratasiewicza oraz działaczy Związku Polaków na Białorusi, którzy od końca marca przebywają w areszcie.

Morawiecki zapowiada odpowiedź na działania Białorusi


Morawiecki przyznał, że pomimo iż strona polska w kwestii tego przechwycenia nie ma „stuprocentowych informacji”, to według niego „doszło do przymusowego lądowania na terytorium Białorusi”.

– Dlaczego tak zrobiono? Zrobiono tak dlatego, żeby aktywnie działającego na rzecz wolności i demokracji, i społeczeństwa białoruskiego Ramana Pratasiewicza aresztować – ocenił premier.

– Dlatego, aby jednoznacznie odpowiedzieć na taki akt międzynarodowego terroryzmu, i to akt terroryzmu państwowego, niebywałego terroryzmu państwowego ze strony Republiki Białoruskiej, dzisiaj na Radzie Europejskiej zaproponuję, aby wszystkie loty z terytorium Białorusi do Unii Europejskiej i w drugą stronę, z Unii Europejskiej na terytorium Republiki Białoruskiej zostały wstrzymane – zapowiedział szef polskiego rządu.

O niedzielnych wydarzeniach na Białorusi mają po południu rozmawiać przywódcy państw członkowskich UE na rozpoczynającym się dziś szczycie Rady Europejskiej.

Zobacz także: Relacja Polki, która leciała porwanym samolotem. „To było przerażające”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej