RAPORT

Pogarda

Wizzair zaczął omijać przestrzeń powietrzną Białorusi

Wizz Air zmienił trasę samolotu z Kijowa do Tallina (fot. Shutterstock/OlegRi)
Wizz Air zmienił trasę samolotu z Kijowa do Tallina (fot. Shutterstock/OlegRi)

Najnowsze

Popularne

Samoloty linii WizzAir latające z Kijowa do Tallina omijają przestrzeń powietrzną Białorusi. Ma to związek z wymuszeniem lądowania w Mińsku maszyny Ryanair, która leciała w niedzielę z Aten do Wilna. Celem tych działań było aresztowanie przez białoruskie władze opozycyjnego działacza Ramana Pratasiewicza.

Prokurator Generalny polecił wszcząć śledztwo ws. lądowania Ryanair w Mińsku

Prokurator Generalny polecił wszcząć śledztwo w sprawie zmuszenia do lądowania samolotu linii Ryanair w Mińsku – poinformował rzecznik Prokuratury...

zobacz więcej

Z danych systemu monitoringu lotów Flightradar wynika, że samolot z Kijowa do Tallina zmienił dotychczasową trasę i ominął terytorium Białorusi, kierując się do polskiej przestrzeni powietrznej. Zmiana wydłużyła trasę lotu o 30 proc.

Węgierskie linie Wizzair potwierdziły, że jej samoloty będą omijać przestrzeń powietrzną Białorusi.

Incydent z przechwyceniem i zmuszeniem do lądowania samolotu, którym podróżował białoruski opozycjonista, potępiło wiele krajów. 

W poniedziałek premier na konferencji prasowej powiedział, że „doszło do aktu państwowego terroryzmu ze strony Białorusi”. – Na Radzie Europejskiej zaproponuję, żeby wszystkie loty UE-Białoruś zostały wstrzymane – poinformował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej