RAPORT

Wojna na Ukrainie

Cichanouska dziękuje Polsce za wsparcie

Swiatłana Cichanouska podziękowała Polsce za potępienie działań białoruskiego reżimu (fot. PAP/Rafał Guz)
Swiatłana Cichanouska podziękowała Polsce za potępienie działań białoruskiego reżimu (fot. PAP/Rafał Guz)

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Tematem telefonicznej rozmowy była sytuacja związana ze sprowadzeniem pasażerskiego samolotu na lotnisko w Mińsku w celu zatrzymania opozycyjnego blogera. Cichanouska podziękowała Polsce za wsparcie.

Prokurator Generalny polecił wszcząć śledztwo ws. lądowania Ryanair w Mińsku

Prokurator Generalny polecił wszcząć śledztwo w sprawie zmuszenia do lądowania samolotu linii Ryanair w Mińsku – poinformował rzecznik Prokuratury...

zobacz więcej

Swiatłana Cichanouska napisała na Twitterze, że „miała ważny telefon z ministrem spraw zagranicznych Polski Zbigniewem Rauem”. „Jestem wdzięczna za jego wsparcie dla Romana Pratasiewicza i mocne potępienie działań reżimu, które zmusiły samolot pasażerski z zagranicznymi pasażerami do lądowania na Białorusi” – napisała liderka białoruskiej opozycji.

W jej opinii w sprawie białoruskiego incydentu powinno zostać przeprowadzone międzynarodowe dochodzenie.

Minister Rau poinformował, że wyraził solidarność z demokratycznymi Białorusinami. Wskazał, że tematem rozmowy była determinacja Polski ws. uwolnienia opozycjonisty.

Białoruskie media poinformowały, że z Romanem Pratasiewiczem z Grecji na Litwę leciała jego dziewczyna, która również została zatrzymana w Mińsku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej