RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł zwiastuje koniec Platformy. Wskazuje na Trzaskowskiego

„Myślę, że to, z czym mamy do czynienia, to szerszy problem” (fot. PAP/Hanna Bardo)
„Myślę, że to, z czym mamy do czynienia, to szerszy problem” (fot. PAP/Hanna Bardo)

Rafał Trzaskowski zamiast być tym filarem Platformy Obywatelskiej, woli realizować swój własny projekt – oznajmił wyrzucony z tej partii poseł Paweł Zalewski. Parlamentarzysta dodał, że kiedy na jesieni Trzaskowski ogłosi swój „nowy projekt”, wówczas nastąpi „wygaszanie szyldu Platformy”.

Trzaskowski odchodzi z Platformy i startuje sam w wyborach. Sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, a ruch Rafała Trzaskowskiego wystartował na oddzielnych listach, Platforma...

zobacz więcej

Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali wykluczeni z PO za – jak mówił rzecznik PO Jan Grabiec – „działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych, takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny”.

Raś i Zalewski byli w ostatnim czasie najaktywniejszymi krytykami kierownictwa Platformy. Obaj sygnowali też „list 54” parlamentarzystów PO i KO, gdzie znalazł się m.in. apel o zmiany w ugrupowaniu.

Zalewski w radiu RMF FM był pytany, czy Borys Budka jest w stanie uratować Platformę Obywatelską.

Parlamentarzysta oznajmił, że „dzisiaj nikt w to nie wierzy”. – Myślę, że to, z czym mamy do czynienia, to szerszy problem. Jednym z głównych problemów Platformy jest brak jedności. Nasze usunięcie i list 54 parlamentarzystów z jednej strony to pokazuje – mówił.

– Ale przecież mamy do czynienia z sytuacją, w której wiceprzewodniczący Platformy pan Rafał Trzaskowski, który powinien być bardzo silnym filarem i ma do tego wszystkie dane, ma olbrzymi kapitał społeczny, jest politykiem, który zjednuje wyborców – ocenił Zalewski.

Poseł stwierdził, że ma wrażenie, iż Trzaskowski „zamiast być tym filarem, woli realizować swój własny projekt ”. – Myślę, że Trzaskowski buduje nowy projekt, który zostanie zapewne ogłoszony w pełni na jesieni, to będzie ten moment, w którym nastąpi wygaszanie szyldu Platformy – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej