RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tragiczny wypadek pod Lubawą. Zginął młody mężczyzna

Cztery osoby trafiły do szpitala, jedna zginęła na miejscu (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Cztery osoby trafiły do szpitala, jedna zginęła na miejscu (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

W miejscowości Tuszewo pod Lubawą (Warmińsko-mazurskie) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 25-letni mężczyzna. Auto, którego był pasażerem, staranowało barierki oddzielające jezdnię od chodnika, uderzyło w drzewo i spadło ze skarpy. Pojazdem jechało pięć osób.

Tragiczny wypadek koło Rypina. Są ofiary śmiertelne

Do dramatycznego wypadku doszło w miejscowości Okalewo koło Rypina (woj. kujawsko-pomorskie). Na miejscu zginęły dwie osoby.

zobacz więcej

Oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska poinformowała, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi w miejscowości Tuszewo pod Lubawą (droga wojewódzka 541). – Badamy przyczyny wypadku ale z całą pewnością samochód musiał jechać z duża prędkością. Honda, którą kierowała 25-letnia kobieta, przebiła bowiem barierki oddzielające drogę od chodnika. Te barierki ustawiono właśnie po to, by nikt nie wjechał w idących ludzi – powiedziała Kwiatkowska.

Po przebiciu barierek honda uderzyła w drzewo, a następnie spadła ze skarpy. W wyniku wypadku samochód został całkowicie zmiażdżony, strażacy musieli rozcinać blachy, by wydobywać z wraku rannych.

Kwiatkowska poinformowała, że na miejscu zginął 25-letni pasażer, inny w ciężkim stanie helikopterem został zabrany do szpitala w Olsztynie. Pozostałe trzy osoby zostały karetkami przewiezione do szpitali w Iławie i Działdowie.

Policja przekazała, że kierująca hondą była trzeźwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej