RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po incydencie przed mieszkaniem ministra. Adam Niedzielski został objęty ochroną

Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że został objęty ochroną. Jak ustalił portal tvp.info, w piątek grupa kilkunastu osób naruszyła prywatność polityka, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się jego mieszkanie.

Kilkanaście osób wtargnęło do bloku, gdzie mieszka minister Niedzielski. Padły groźby

Kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie...

zobacz więcej

Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych wynika, że grupa kilkunastu osób – nie jest jasne, z jaką organizacją czy grupą związanych – poznała prywatny adres Niedzielskiego i zaczaiła się przed blokiem.

– My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa – groził jeden z mężczyzn.

Kiedy pod mieszkanie podszedł minister, wówczas kilka osób podbiegła do niego – Dlaczego jesteśmy tak traktowani? – dopytywał Niedzielskiego jeden z mężczyzn. Intruzi weszli do bloku i wbiegli na piętro, na którym mieszka minister. Tam również próbowali zadać mu pytania, podążając aż pod same drzwi prywatnego mieszkania. Incydent był przez nich nagrywany.

W sobotę wieczorem Niedzielski poinformował na Twitterze, że został objęty ochroną. „Podjęte zostaną również kroki prawne. Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji” – napisał minister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej