RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Trzaskowski odchodzi z Platformy i startuje sam w wyborach. Sondaż

Fatalne wieści dla Koalicji Obywatelskiej (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Fatalne wieści dla Koalicji Obywatelskiej (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, a ruch Rafała Trzaskowskiego wystartował na oddzielnych listach, Platforma Obywatelska znalazłaby się w bardzo złym położeniu – wykazuje sondaż pracowni Estymator dla dorzeczy.pl.

Nowy sondaż do Sejmu. Duże zmiany, zaskakujący wynik dwóch partii

Najwięcej zyskuje Prawo i Sprawiedliwość, z kolei traci najwięcej Koalicja Obywatelska – wynika z nowego sondażu pracowni Estymator. Ruch Szymona...

zobacz więcej

W takim wariancie na pierwszym miejscu niezmiennie znajdowałoby się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego wskazało 38,6 proc. uczestników ankiety.

Na drugim miejscu znalazł się ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 17,6 proc. Trzecie miejsce przypadłoby dla ruchu Rafała Trzaskowskiego – 14,4 proc.

W tym badaniu na Koalicję Obywatelską wskazało zaledwie 8,8 proc. Na kolejnym miejscu uplasowała się Konfederacja (7,4 proc.), następnie Lewica (7,3 proc.), PSL – Koalicja Polska (3,9 proc.). Inne ugrupowania uzyskałby 2 proc. Głosów.

Badanie przeprowadzono 20-21 maja 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu oddadzą głos. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej