RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Jarosław Kaczyński: Szczepienia są naprawdę konieczne i niegroźne

Kaczyński rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami (fot. PAP/Mateusz Marek)
Kaczyński rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami (fot. PAP/Mateusz Marek)

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński na antenie Radia Olsztyn zaapelował do wszystkich o szczepienia przeciwko koronawirusowi. – Jest to absolutnie konieczne i niegroźne – powiedział.

Są wyniki badań skuteczności Johnson & Johnson na mutacje z RPA i Brazylii

Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson jest skuteczna przeciwko nowym wariantom koronawirusa SARS-CoV-2 z RPA i Brazylii – wskazuje badanie,...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński w rozmowie wyemitowanej w sobotę w publicznym Radiu Olsztyn mówił o konieczności szczepień w kontekście odmrażania branży turystycznej. Przyznał, że rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami, że w ten sposób wiele osób wypoczywa.

Mówiąc o tym, że powoli branża turystyczna wraca do normalnego funkcjonowania Kaczyński zaapelował, by jak najwięcej osób zaszczepiło się.

– Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne – podkreślił. Jak dodał, bez szczepień pandemii nie da się opanować. – Jest to sprawa niezwykle istotna – zaznaczył.

W tej samej rozmowie prezes PiS powiedział, że zamknięcie hoteli i restauracji było konieczne ze względu na opanowanie pandemii.

Zobacz także: Prawie 5 mln osób w Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej