RAPORT

Pogarda

Szymon Hołownia – elektryk, lekarz, kanalarz, klimatolog [WIDEO]

Szymon Hołownia, lider Polski 2050 (fot. Facebook.com/szymonholowniaoficjalny)
Szymon Hołownia, lider Polski 2050 (fot. Facebook.com/szymonholowniaoficjalny)

Najnowsze

Popularne

Szymon Hołownia ma niewielkie doświadczenie w polityce i często zalicza wpadki. W mijającym tygodniu przeszedł jednak samego siebie. Komentując pomysł budowy domków do 70 metrów kw. bez pozwolenia stwierdził, że spowoduje to gigantyczne korki i problemy z kanalizacją. Ocenił, że trzeba odejść od węgla, bo w Bełchatowie „coś tam strzeliło w stacji energetycznej”, a Via Carpatia to projekt unijny, pod którym polski rząd próbuje się tylko podpisać. Na koniec zaapelował, by kupować jego torby „kotki, na przydasie” po 85 zł i przedstawił rewolucyjny projekt reformy służby zdrowia.

Tajna deklaracja ideowa Platformy. Poseł zapewnia, że ona istnieje

Deklaracja ideowa Platformy istnieje – zapewniał w programie „#Jedziemy” poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Gramatyka. Zaznaczał, że jego partia...

zobacz więcej

Politycy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ci, którzy mówią głównie o tym, na czym się znają. Drudzy chętnie wygłaszają wielogodzinne przemówienia na każdy temat, który akurat pojawia się w debacie publicznej i nie przeszkadza im, że na części z nich kompletnie się nie znają.

W Polskim Ładzie Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało ostatnio rozszerzenia możliwości  budowy domków bez pozwolenia do 70 m kw. Dla wielu Polaków to ważny postulat, a z badania UCE Research na zlecenie money.pl. wynika, że niemal dwie trzecie Polaków pozytywnie ocenia to rozwiązanie.

Zobacz także:  Poseł Porozumienia przechodzi do Szymona Hołowni

Szymon Hołownia stwierdził jednak, że takie prawo już obowiązuje, więc jakiekolwiek zmiany nie mają sensu. – A kanalizacja? A transport, który ma ci dowieźć dzieci do szkoły i tym podobne rzeczy? – pytał oburzony lider Polski 2050. Ocenił, że Polski Ład może więc doprowadzić do „ciągnących się kilometrami suburbii pod każdym z miast, które nie będą skanalizowane”.

W jego ocenie może się to również wiązać z powstawaniem korków, zanieczyszczaniem powietrza i rosnącymi opłatami za wywóz nieczystości.

Kompromitacja Hołowni ws. wielkiego projektu. Minister: Opowiada bzdury

Szymon Hołownia ocenił, że premier kłamie ws. Via Carpatia, bo polski rząd nie ma z tym projektem wiele wspólnego, a główne zasługi należy...

zobacz więcej

W mijającym tygodniu najszerszym echem odbiły się chyba jednak wypowiedzi Hołowni na temat służby zdrowia. Medycyna to temat skomplikowany. Nie każdy polityk musi się na nim znać. Ale ponieważ lider Polski 2050 zna się na wszystkim, również w tym obszarze zaproponował rewolucyjne zmiany.

– Każdy z was będzie miał lekarza, w którego interesie będzie dzwonić do was i sprawdzać czy jesteście zdrowi – obiecał swoim wyborcom Hołownia. Zapewnił, że jeśli wygra wybory, to lekarze sami będą wychodzili z inicjatywą kierowania Polaków na badania profilaktyczne i wysyłali obywateli do specjalistów. Proszenie się o pomoc zakończy się raz na zawsze.

– To ich zadaniem będzie umówienie wizyty u specjalisty, który powinien być blisko domu – zaznaczył. Prezentując swoją wizję dodał, że zebrane tam będą wszystkie niezbędne sprzęty i dokumenty, a w każdym powiecie powstaną nowe laboratoria analityczne.

Zobacz także -> Hołownia o pomyśle na „własne M”. Wynajem do starości?

„A mechanik będzie dzwonił i pytał, czy z samochodem wszystko w porządku!” – pytają rozbawieni użytkownicy sieci.

Premier: Po COVID-19 potrzebujemy śmiałej reakcji państwa

Transformacja sprawdziła się może w 85 proc. Nie zamierzam pomniejszać zasług pierwszej fali kapitalizmu w Polsce – ale zwracam uwagę też na jej...

zobacz więcej

W mijającym tygodniu miała miejsce  awaria w Elektrowni Bełchatów. Doszło do zatrzymania 10 z 11 bloków elektrowni. Bez zakłóceń działał 11. Tego samego dnia awaria została usunięta, ale Szymon Hołownia, jako ekspert również w tej dziedzinie, postanowił zabrać głos.

Jak przekazał swoim wyborcom, „coś tam strzeliło w stacji energetycznej”. – A jakby ta awaria potrwała dłużej i była bardziej poważna? Tak się kończy scentralizowana energetyka robiona na węglu – zaznaczył.

Zobacz także:  Budka ogłosił koalicję z Hołownią. Polska 2050: Raczej nie ma szans

Ale awariom ulegają przecież wszystkie rodzaje elektrowni, nie tylko węglowe. Doniesienia z Niemiec wskazywały niedawno, że  w związku z surową zimą odnawialna energia padła i rząd w Berlinie ratował się węglem oraz dostawami z Włoch. Szwedzi apelowali, by ograniczyć odkurzanie mieszkań, a eksperci alarmowali, iż prawdziwe problemy nadejdą, gdy Francuzi przystąpią do konserwacji swoich bloków atomowych.

Tymczasem, jak tłumaczy Szymon Hołownia, problemem jest węgiel i zagrożenie, że przestaną działać telefony, jeździć pogotowie ratunkowe, a obrona kraju zawiśnie na włosku.

Mucha o Polskim Ładzie: Przytomna siła polityczna chce zmienić niesprawiedliwy system podatkowy

Przede wszystkim pomyślałam o tym, że polski system podatkowy był od lat dramatycznie niesprawiedliwy, i że każda przytomna siła polityczna będzie...

zobacz więcej

Tajemnic przed Szymonem Hołownią nie ma również zapewnienie spójności i komplementarności inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowa szlaku Via Carpatia. Ocenił, że premier kłamie ws. tej inwestycji, bo polski rząd nie ma z projektem wiele wspólnego, a główne zasługi należy przypisać Unii Europejskiej. Tymczasem pomysł tej drogi wyszedł w 2006 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a ponad 700 km tej trasy w Polsce współfinansujemy z własnych zasobów.

Zobacz także:  Nowy sondaż do Sejmu. Zyskuje PiS i Hołownia, co z KO?

– Projekt Via Carpatia, połączenie południe-północ, trasa przelotowa z Grecji do Finlandii – stwierdził też w trakcie wypowiedzi Hołownia, który zaliczył tym samym kolejną wpadkę – więcej na ten temat  TUTAJ.

Posłowie z całej Polski zastępują Trzaskowskiego w Warszawie. Zobacz, co robią

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski znów opuścił stolicę. Piątek ma spędzić podróżując m.in. po Oświęcimiu, Chrzanowie i Sosnowcu. Ale inni...

zobacz więcej

Jakby wydarzeń wokół Hołowni w ostatnim tygodniu było mało, jego portal uruchomił sklep internetowy z gadżetami z wizerunkiem lidera ugrupowania. Można tam kupić m.in. piórniki i kosmetyczki. Jednym z produktów, które zwracają uwagę, jest torba z ogromnym wizerunkiem uśmiechniętego Hołowni. Cena? 85 złotych.

Spora część internautów traktuje jednak sklep jako pomysł na wyciągnięcie pieniędzy od Polaków. „Czekam na antyperspirant w kulce Łzy Szymona” – napisał jeden z nich.

Zobacz także: > Polska 2050 otworzyła sklep. „Uśmiech Hołowni” za 85 zł

Ale sam polityk podchodzi do sprawy bardziej poważnie. Reklamując torby mówił na przykład: „Są zrobione z naszych gazetek kampanijnych, na tak zwane przydasie, takie kotki”.

Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy Polacy wymagają od polityka, by znał się na wszystkim?

Czy Mateusz Morawiecki, który zdobywał wiedzę z ekonomii w Business Administration Central Connecticut State University, na uniwersytetach w Bazylei, Hamburgu i Kellogg School of Management przy Northwestern University, musi udawać, że zna się na medycynie?

Czy doktor nauk medycznych Władysław Kosiniak–Kamysz, jako autor pracy pt. „Związek zmienności genu kodującego cyklohydrolazę GTP l z funkcją śródbłonka naczyniowego u chorych z cukrzycą typu 2”, musi udawać eksperta od budowy autostrad?

Czy Borys Budka jako radca prawny i doktor nauk ekonomicznych oraz wykładowca akademicki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach musi udawać eksperta od cyfryzacji?

Nie, nie muszą. Szymon Hołownia, jeśli na czymś się nie zna, też chyba nie powinien.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej