RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł PO: Wolę, żeby Campus Polska sponsorowała niemiecka fundacja niż PFN

Zdecydowanie wolę, żeby Campus Polska, sponsorowała Fundacja Konrada Adenauera niż np. Polska Fundacja Narodowa – oznajmił w programie „#Jedziemy” w TVP Info poseł KO Michał Gramatyka.

Pereira o inicjatywie Trzaskowskiego: Trzymam kciuki za wasz Campus

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił nową inicjatywę: Campus Polska Przyszłości. Jak mówił na środowej konferencji prasowej, to wydarzenie...

zobacz więcej

Michał Gramatyka był pytany, czy finansowanie Campus Polska przez fundację Adenauera, należącego partii CDU, mieści się w polskich zwyczajach politycznych i czy mu się podoba.

Nie przeszkadza mi to w żaden sposób, to jest fundacja, która stanowi przybudówkę jednej z największych europejskich partii – oznajmił parlamentarzysta.

– Zdecydowanie wolę, żeby Campus Polska, która jest świetną inicjatywą i którą wszystkim polecam, sponsorowała Fundacja Adenauera niż np. Polska Fundacja Narodowa – dodał przy tym.

Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września organizuje Campus Polska Przyszłości, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jak przypomniał polityk, do końca dnia podana zostanie informacja o licznie młodych osób, które zarejestrowały się i wezmą udział w tym wydarzeniu.

Prezydent stolicy podkreślił, że działania podejmowane wokół Campusu to dla niego okazja, aby rozmawiać z młodymi Polakami w różnych częściach kraju; jego celem jest skupienie się na problemach, które są istotne dla młodej generacji, a wśród których najważniejsza jest kwestia zdrowia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej