RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Posłowie z całej Polski zastępują Trzaskowskiego w Warszawie. Zobacz, co robią

Lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images, Twitter.com/LoskoMagdalena)
Lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images, Twitter.com/LoskoMagdalena)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski znów opuścił stolicę. Piątek ma spędzić podróżując m.in. po Oświęcimiu, Chrzanowie i Sosnowcu. Ale inni politycy Platformy Obywatelskiej ciężko w Warszawie pracują. Przyjechali specjalnie z Krakowa, Radomia, Białegostoku, Lublina czy Szczecina i jak informują, zbierają podpisy pod projektem o likwidację TVP Info.

Fundusz Odbudowy. Horała: To poświęcenia, na które Platforma jest gotowa

Przeciąganie tego przez Senat nie ma sensu. To próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce – ocenił w programie „Kwadrans Polityczny”...

zobacz więcej

W najnowszych sondażach Koalicja Obywatelska wyraźnie traci do Polski 2050 Szymona Hołowni, a z PiS–em dzieli ich już prawdziwa przepaść. Politycy PO odchodzą z partii, inni są wyrzucani przez zarząd. Rośnie grono tych, którzy chcą ustąpienia Borysa Budki z funkcji szefa partii. W odpowiedzi na te problemy Budka  pojechał ostatnio do Małopolski i zbierał podpisy pod projektem PO o likwidacji TVP Info.

W tym czasie swój własny projekt rozwija Rafał Trzaskowski. Polityk podróżował ostatnio m.in. do Olsztyna, Sopotu, Rzeszowa, Wrocławia czy Opola.

Zobacz także:  Trzaskowski zapowiada obcięcie „wszystkich programów dla warszawiaków”. Wini PiS

Mijają dwa tygodnie, odkąd zapytaliśmy warszawski ratusz, na jakiej zasadzie odbywają się te wycieczki. Czy mają one cokolwiek wspólnego z pełnieniem obowiązków prezydenta Warszawy, czy Trzaskowski realizuje je w ramach urlopu wypoczynkowego od pracy w stolicy. Odpowiedzi wciąż nie otrzymaliśmy.

Radni pytają, gdzie zniknął Trzaskowski. Udało nam się dowiedzieć

Rafał Trzaskowski odwiedzał ostatnio m.in. Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Szczecin i Zieloną Górę. Radni PiS podkreślają, że w czwartek w Warszawie...

zobacz więcej

Tymczasem współpracownicy lidera Ruchu Wspólna Polska poinformowali, że w piątek będzie on m.in. w Oświęcimiu, Chrzanowie i Sosnowcu, a sobotę spędzi na przykład w Bielsku–Białej.

Nie oznacza to jednak, że Platforma zapomniała o Warszawie. Wręcz przeciwnie. Do stolicy przyjechali bowiem m.in. poseł Magdalena Łośko z Inowrocławia, poseł Aleksander Miszalski z Krakowa, poseł Konrad Frysztak z Radomia, poseł Krzysztof Truskolaski z Białegostoku, poseł Michał Krawczyk z Lublina czy Arkadiusz Marchewka ze Szczecina.

Zobacz także:  Wyjaśniło się, co Trzaskowski robi poza Warszawą. Internauci mają ubaw

„Na placu Bankowym w Warszawie zbieraliśmy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym LIKWIDACJI abonamentu RTV oraz programu TVP Info” – poinformowali. Zaznaczyli, że zebrane już wcześniej podpisy w tej sprawie pozwoliły utworzyć komitet inicjatywy ustawodawczej, na którego czele staną właśnie Rafał Trzaskowski.

„Wzięlibyście się do roboty” – komentują internauci.

Zobacz także: > Politolog. Trzaskowski zachorował na Pałac Prezydencki

W Warszawie ogromne emocje budzi ostatnio m.in. plan zwężenia jednej z głównych ulic (czytaj:  Stołeczny ratusz chce przebudować Aleje Jerozolimskie), pomysł zajęcia pasa jezdni na pl. Zbawiciela (czytaj:  Ogródki mają zająć pas. Utrudnienia dla ruchu) czy sprawa sześciu fotoradarów, za które Zarząd Dróg Miejskich zapłacił 1,8 mln zł i którymi zablokował zabytkowe ławki (czytaj:  Fotoradary na moście Poniatowskiego. Konserwator żąda zmiany ich lokalizacji).

Ostry spór toczy się również o podwyżki  opłat za śmieci. Pojawia się więc pytanie, czy warszawiacy podzielają entuzjazm PO w walce z Telewizją Polską. Sądząc po niewielkiej liczbie zebranych przez ostatnich kilka miesięcy podpisów, nie za bardzo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej