
Transformacja sprawdziła się może w 85 proc. Nie zamierzam pomniejszać zasług pierwszej fali kapitalizmu w Polsce – ale zwracam uwagę też na jej ogromne deficyty. Próbujemy im zaradzić Polskim Ładem. Chcemy wesprzeć osoby słabiej zarabiające, te, które otrzymują dziś 2000-5000 zł miesięcznie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Polska The Times”.
Rząd skieruje do Sejmu w trybie pilnym projekt ustawy o płacy minimalnej w służbie zdrowia. Dotyczy on nie tylko pielęgniarek. – W wypadku grup...
zobacz więcej
Na pytanie, czym różni się Polski Ład od Planu Morawieckiego, premier wskazał, że Polski Ład jest kolejnym impulsem służącym wyrwaniu się z pułapki średniego rozwoju.
„W pierwszej kadencji naszych rządów zdecydowanie postawiliśmy na politykę społeczną i skuteczną poprawę finansów publicznych. Teraz kontynuujemy, a w niektórych miejscach wzmacniamy, tworząc jednocześnie ramy do dynamicznego rozwoju gospodarczego” – powiedział.
Dodał, że jednocześnie ten program to wielki plan inwestycyjny, który ma na celu podnieść produkcyjność polskiej gospodarki.
Wskazał, że w latach 2015-22 dochody przeciętnej rodziny rosną średnio o 3700 zł do prawie 8 tys. „A wiec zwykła polska rodzina 2+2 w ciągu siedmiu lat podwoi swój dochód” – podał.
„Wierzę, ze Polski Ład będzie też podstawą do wzrostu konkurencyjności naszej gospodarki. Przed Polską kilka dobrych lat” – podkreślił premier.
W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy dojść do 6 proc., a w ciągu sześciu lat 7 proc. wydatków PKB na służbę zdrowia. To nasz „Plan na zdrowie” i...
zobacz więcej
Polska może stać się hubem wodorowym w ciągu kolejnej dekady i będziemy podejmowali działania, żeby takim hubem się stała. Jedną z Dolin Wodorowych...
zobacz więcej