RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Przyleciał do Warszawy z heroiną wartą pół miliona. Miał ją w brzuchu [WIDEO]

44-latek przebywał w szpitalu pilnowany przez uzbrojonych funkcjonariuszy KAS  (fot. KAS)
44-latek przebywał w szpitalu pilnowany przez uzbrojonych funkcjonariuszy KAS (fot. KAS)

44-letni Nigeryjczyk „na połyku” próbował przemycić ponad 1,5 kilograma heroiny. Wpadł na warszawskim lotnisku Chopina. W brzuchu miał 98 kapsułek wartych pół miliona złotych. – Zwrócił na siebie uwagę podejrzanym zachowanie – mówi portalowi tvp.info Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Próbowali przemycić heroinę w kolczykach z Afryki

Pomysłowość przemytników narkotyków nie zna granic. Tym razem, celnicy z lotniska we Frankfurcie odkryli 211 gramów heroiny w kolczykach,...

zobacz więcej

Mężczyzna przyleciał do Warszawy 15 maja z Afryki. Jest obywatelem Polski, pochodzenia nigeryjskiego. 44-latek wystartował z Kotonu w Beninie i przez Paryż przedostał się do naszej stolicy.

Z samolotu wysiadł na warszawskim lotnisku Chopina i zwrócił uwagę funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, bo dziwnie się zachowywał. Był zdezorientowany, niepewnie się rozglądał.

Kiedy funkcjonariusze podeszli do niego, zdenerwował się – mówi nam Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nie umiał wytłumaczyć celu podróży. Potem plątał się, wyjaśniając, skąd przyleciał.

Początkowo twierdził, że z Nigerii, ale nie potwierdzały tego dokumenty. Celnicy zaczęli podejrzewać, że może być pod wpływem narkotyków, ale 44-latek kategorycznie odmówił poddania się testowi na ich obecność.

W bagażu także nic podejrzanego nie znaleziono, dlatego zapadła decyzja o przewiezieniu do szpitala, w którym wykonano badanie tomograficzne jamy brzusznej. Wyniki pokazały, że w jelitach 44-latka jest 98 szt. kapsułek wypełnionych narkotykami.

W ciągu kilku dni przemytnik, pilnowany przez funkcjonariuszy KAS, wydalił wszystkie. Badania wykazały, że to heroina, w sumie ponad 1,5 kg, warte prawie pół miliona złotych.

Mężczyzna trafił do aresztu. Odmówił składania zeznań. Za przemyt narkotyków grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 15.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej