RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory – najnowszy sondaż. Na podium najwięcej tracą KO i Polska 2050

Najnowszy sondaż (fot. PAP/Mateusz Marek)
Najnowszy sondaż (fot. PAP/Mateusz Marek)

Gdyby wybory odbyły się w połowie maja Zjednoczona Prawica uzyskałaby 33 proc. poparcia, Polska 2050 - 23 proc., a Koalicja Obywatelska - 16 proc. – wynika z sondażu poparcia partii politycznych dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja i Lewica. PSL i Kukiz'15 - poniżej progu wyborczego.

Nowy sondaż. Zmiana poparcia dla Andrzeja Dudy

45 proc. Polaków popiera prezydenturę Andrzeja Dudy – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Odsetek ocen pozytywnych nieznacznie wzrósł – o 1 pkt....

zobacz więcej

Jak wynika z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. badanych, co oznacza spadek o jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na Polskę 2050 chce głosować 23 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. Również 2 punkty traci Koalicja Obywatelska, która obecnie cieszy się poparciem 16 proc. badanych.

Poza podium, ale w Sejmie uplasowała się Konfederacja z wynikiem 12 proc., co oznacza wzrost o 2 punkty. Goni ją Lewica, która uzyskała 9 proc. poparcia naszych rodaków - wzrost o 2 punkty proc.

Po jednym punkcie straciły Kukiz'15 oraz PSL - na oba te ugrupowania wskazało po 2 proc. badanych. Taki wynik oznacza, że partie te nie przekraczają progu wyborczego.

Deklarowana frekwencja wyniosła 66 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1064 osób w dniach od 14 do 17 maja 2021 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej