RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Aż 95 proc. przedsiębiorców z zagranicy zadowolonych z inwestycji w Polsce

Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w naszym kraju, z reguły zrobiliby to ponownie (fot. Shutterstock)
Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w naszym kraju, z reguły zrobiliby to ponownie (fot. Shutterstock)

Polska znalazła się na trzecim miejscu, za Estonią i Czechami, w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej 16 państw Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej – informuje portal dw.com. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w naszym kraju, z reguły zrobiliby to ponownie.

Znaczna część pracowników może odejść, jeśli firmy nie spełnią tego warunku

54 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważy odejście, jeśli nie zostanie im zapewniona możliwość elastycznej pracy w zakresie tego, „gdzie” i...

zobacz więcej

Ranking, sporządzony przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska), powstał na podstawie ocen wystawianych przez firmy członkowskie, we współpracy z kilkunastoma innymi organizacjami przedsiębiorców z UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Izraela.

Na podium znalazły się kolejno: Estonia, Czechy i Polska. Z kolei ostatnie miejsca należą do Bułgarii i pięciu pozaunijnych państw Bałkanów Zachodnich, z wyjątkiem Czarnogóry, gdzie nie prowadzono badania.

Na pytanie, czy zainwestowaliby ponownie w kraju, w którym już działają, „tak” odpowiedziało 95 procent zagranicznych inwestorów w Polsce; zaledwie jeden na dwudziestu uważa, że się pomylił.

Również przedstawiciele firm z pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej są zadowoleni z podjętych decyzji. Powtórzyłoby je 91 procent przedsiębiorców działających w Czechach, 88 procent na Węgrzech i 82 procent na Słowacji.

CZYTAJ TAKŻE: Wyjście W.Brytanii z jednolitego rynku. Jakie straty w handlu z Polską? 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej