RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Etna znów się odezwała. Miała pożegnać zmarłego uczestnika Eurowizji [WIDEO]

Etna wyrzuciła w niebo fontanny lawy. Erupcja trwała około 5 godzin. Jak podało Obserwatorium Etny Narodowego Instytutu Geofizycznego i Wulkanologicznego (INGV-OE), strumienie lawy spływały po południowo-wschodnim kraterze i rozciągały się w południowo-zachodnim kierunku. To najaktywniejszy wulkan w Europie od momentu przebudzenia się 16 lutego. Wybucha dość regularnie.

Z Etny znów wylewa się lawa

Wulkan Etna po raz kolejny wyrzucił lawę z południowo-wschodniego krateru. To już 12. erupcja od 16 lutego. Strumień lawy wlewa się do doliny Valle...

zobacz więcej

Z wtorku na środę z krateru Etny wydostała się też chmura pyłu wulkanicznego, który rozniósł się na wschód.

Jak napisali eksperci z Obserwatorium w Katanii, nawet wulkan żegnał włoskiego piosenkarza i autora tekstów Franco Battiato. Artysta zmarł 18 maja w miejscowości Milo. Miał 76 lat.

„Dzisiaj nowa fontanna lawy z Etny wita pierwszy dzień bez jednego z największych współczesnych artystów. Jako miłośnicy piękna w każdym tego słowa znaczeniu, miłośnicy stworzenia i natury, i jej doskonałości, nie możemy nie być dotknięci brakiem takiej postaci jak Franco Battiato” – napisał instytut na swoim blogu.

Zobacz także: Nie żyje włoska artystka Milva


Franco Battiato pochodził z Sycylii. Był bardzo docenianym muzykiem szczególnie przez Włochów. Pisał teksty, komponował utwory i sam je wykonywał. Zasłynął też z występu w duecie z Alice w 29. Konkursie Piosenki Eurowizji w 1986 roku. Zdobyli wtedy piąte miejsce, a ich piosenka „I treni di Tozeur” stała się rozpoznawalna w Europie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej