RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poseł Porozumienia przechodzi do Szymona Hołowni

Wojciech Maksymowicz (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)
Wojciech Maksymowicz (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

Do naszego składu dołącza wielki autorytet medyczny prof. Wojciech Maksymowicz – oświadczyła szefowa koła parlamentarnego Polska 2050 posłanka Hanna Gill-Piątek. – Jako lekarz nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia – powiedział Maksymowicz.

Eksperymenty medyczne na płodach pod nadzorem posła? Nowe informacje z MZ

Otrzymaliśmy niepokojące informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof....

zobacz więcej

Maksymowicz na konferencji Polski 2050 w Sejmie mówił, że po 40 latach pracy, jako lekarz, w interesie ludzi chorych i cierpiących nie może zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. – Taką zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu – ocenił.

Powiedział, że docenia wizję Polski 2050 funkcjonowania służby zdrowia. Polski Ład nazwał „antyreformą”.

Maksymowicz był dotychczas posłem Porozumienia, z klubu PiS – w którym był wcześniej – odszedł w połowie kwietnia.

Lider Polski 2050 stwierdził, że Maksymowicz może stanowić wzór dla tych, „którzy się wahają”, są wierni swoim wartościom nawet, jeśli oznacza to zmianę ścieżki kariery politycznej.

– Gorąco zachęcam wszystkich w obozie Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze się wahają – nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby te wartości, z którymi szliście do polityki – solidarność, demokracja, wspomniane prawo i sprawiedliwość rzeczywiście urzeczywistniać – mówił Hołownia.

– Chcemy iść w poprzek podziałów konstruujących starą scenę polityczną. Chcemy zupełnie inaczej myśleć również o stronie opozycyjnej. Dość już starej opozycji zakopanej w swoich własnych koleinach światopoglądowych, podziałów, kast politycznych, które się wytworzyły – dodał lider Polski 2050.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej