RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mucha o Polskim Ładzie: Przytomna siła polityczna chce zmienić niesprawiedliwy system podatkowy

Joanna Mucha z Polski 2050 o Polskim Ładzie (fot. arch.PAP/T.Gzell)
Joanna Mucha z Polski 2050 o Polskim Ładzie (fot. arch.PAP/T.Gzell)

Najnowsze

Popularne

Przede wszystkim pomyślałam o tym, że polski system podatkowy był od lat dramatycznie niesprawiedliwy, i że każda przytomna siła polityczna będzie chciała to zmienić – mówiła w czwartek Joanna Mucha z partii Polska 2050 na antenie Polsat News, odpowiadając na pytanie dotyczące Polskiego Ładu.

Joanna Mucha o swoich osiągnięcia: Koleżanka z Lewicy zgłaszała poprawkę [WIDEO]

Joanna Mucha, była minister sportu w rządzie PO-PSL, w radiowym wywiadzie musiała zmierzyć się z pytaniem słuchacza o to, co w ostatnich latach,...

zobacz więcej

Posłanka zapytana w programie „Graffiti” o pierwsze skojarzenie, gdy usłyszała program Polskiego Ładu, stwierdziła, że „polski system podatkowy był od lat dramatycznie niesprawiedliwy”. – Pomyślałam, że (…) każda przytomna siła polityczna w Polsce będzie chciała ten niesprawiedliwy system podatkowy zmienić – odpowiedziała Joanna Mucha z Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że osoby biedne, osoby mało zarabiające, czy osoby wręcz ubogie nie powinny płacić tak wysokich podatków, tak wysokich stawek podatkowych, jak to dzisiaj ma miejsce, bo to jest po prostu nienormalne, żeby osoba biedna procentowo płaciła większy podatek niż naprawdę bardzo zamożni czasami – tłumaczyła posłanka.

– To była moja pierwsza myśl. Uważam, że w tym obszarze to jest bardzo ważna rzecz, która stoi przed każdą siłą polityczną – powiedziała.

Zobacz także: Mucha o klęskach PO


Joanna Mucha dopytywana, czy jej pierwsza reakcja była pozytywna odpowiedziała: „myślę, że najważniejsze jest to, żeby poprawić system podatkowy. Natomiast jest bardzo wiele »ale« w tym programie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej