RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Czwarta fala i trzecia dawka szczepionki na jesieni? Kraska odpowiada

Eksperci mówią, że z grupy, która nie będzie zaszczepiona, na jesieni może być nowa zwyżka nowych zakażeń – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Mówił też o tym, czy będzie konieczność przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.

Trzaskowski chwali się szczepieniami i pisze list do mieszkańców. „Zakłamana propaganda”

Prezydent Warszawy napisał list do mieszkańców, w którym wylicza zasługi ratusza dla sprawnej akcji szczepień. Z treścią można zapoznać się między...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił we wtorek, że „jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej”.

O powrocie do normalności mówił też w TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył, że istnieje scenariusz czwartej fali koronawirusa na jesieni.

– Eksperci mówią, że z grupy, która nie będzie zaszczepiona, na jesieni może być nowa zwyżka nowych zakażeń – wskazał.

– Jeżeli nie zaszczepimy się w takiej dużej ilości, wzrost zakażeń na jesieni będzie – dodał.

Kraska mówił też, że jest zwolennikiem, by nie przymuszać do szczepień, lecz zachęcać. – Może trzeba rozszerzyć zachęty do szczepień, Polacy są mądrym nadzorem i myślę, że to zrozumieją – ocenił.

Pytany, czy będzie konieczność szczepienia się trzecią dawką mówił, że „firmy produkujące szczepionki nad tym pracują”. – Trwają prace nad ewentualną szczepionką przypominającą, czy to będzie na jesieni, czy za rok, czy w ogóle, nie wiemy, trwają badania – powiedział.

Odporność naturalnie zawsze spada, jeśli czas od szczepienia upływa, ale za wcześnie o tym mówić – dodał Kraska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej