RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Trzaskowski chwali się szczepieniami i pisze list do mieszkańców. „Zakłamana propaganda”

Ratusz chwali się sukcesem szczepień (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; TT)
Ratusz chwali się sukcesem szczepień (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; TT)

Prezydent Warszawy napisał list do mieszkańców, w którym wylicza zasługi ratusza dla sprawnej akcji szczepień. Z treścią można zapoznać się między innymi w punktach szczepień czy komunikacji miejskiej. Poseł PiS Jacek Ozdoba pyta o koszt kampanii. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk wyjaśnia, że to „element polityki informacyjnej miasta, przygotowany bezkosztowo – przy użyciu sił i środków urzędu”.

Trzaskowski mówi o swoich zasługach. „Na początku pandemii poszedł na L4”

Rafał Trzaskowski przypisuje sobie cudze zasługi i opowiada, jak wiele zdziałał w ramach walki z pandemią. Przy czym to wszystko nieprawda;...

zobacz więcej

„Cieszę się, że zaszczepili się Państwo przeciwko COVID-19 w jednym z Warszawskich Punktów Szczepień” – pisze prezydent Warszawy i podkreśla, że „wspólnym celem jest jak najszybsze pokonanie pandemii”.

W kolejnych zdaniach listu wymienione zostały zasługi i wkład miasta w walkę z pandemią, w końcu podkreślono, że „od samego początku jesteśmy też zaangażowani w sprawną realizację Narodowego Programu Szczepień”. Wyliczono, że przygotowano punkty, w których mieszkańcy mogli otrzymać swoją dawkę, a później zorganizowano Warszawskie Punkty Szczepień Powszechnych”.

List o tej treści można spotkać w punktach szczepień lub komunikacji miejskiej. Nasza czytelniczka na pismo natknęła się w metrze.

Poseł PiS Jacek Ozdoba ocenia, że to „zakłamana propaganda”, pyta o cenę kampanii i wysyła zapytanie poselskie w tej sprawie do prezydenta Trzaskowskiego. W rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk wyjaśnia, że list jest „elementem polityki informacyjnej miasta” – Został przygotowany bezkosztowo  – przy użyciu sił i środków urzędu – mówi rzeczniczka czyli „przez pracowników urzędu w ramach ich pracy”. Jak nam wyjaśniła, to forma podziękowania dla tych, którzy wybrali warszawski punkt szczepień powszechnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej