RAPORT

Pogarda

„Stek z krokodyla” z salmonellą. GIS ostrzega

Ostrzeżenie dotyczy produktu „Stek z krokodyla”, 250 g, mrożony, o numerze partii 2501113 (fot. Shutterstock/hlphoto)
Ostrzeżenie dotyczy produktu „Stek z krokodyla”, 250 g, mrożony, o numerze partii 2501113 (fot. Shutterstock/hlphoto)

Najnowsze

Popularne

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii Salmonella w jednej partii mrożonego produktu „Stek z krokodyla”.

Pożar stadniny koni. Walczący o życie zwierząt właściciel trafił do szpitala

Doszło do pożaru stadniny koni w w Budach Michałowskich (mazowieckie). Do szpitala trafił jej właściciel, który z płonącego ognia próbował...

zobacz więcej

GIS wskazał, że produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Ostrzeżenie dotyczy produktu „Stek z krokodyla”, 250 g, mrożony, o numerze partii 2501113 i numerze artykułu: 733270. Produkt ma termin spożycia do 18.03.2023. Dystrybutorem jest Tender Meat Sp. z o.o., ul. Wolności 21 09-100 z Płońska.

Według informacji sanepidu Inspekcja Weterynaryjna ustaliła, że firma sprzedała odbiorcom w Polsce całą partię wskazaną w tym komunikacie. Informacje o odbiorcach zostały przekazane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w celu monitorowania wycofania produktu z obrotu.

Zobacz także: Szkodliwy tlenek etylenu w przyprawie. GIS ostrzega 

Zgodnie z zaleceniem dla konsumentów nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu produktu należy skontaktować się z lekarzem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej