RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Gang podrabiał topowe marki wódki i sprzedawał je w Wielkiej Brytanii

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali w Łodzi nielegalną rozlewnię alkoholu, w której podrabiano popularne marki wódek, w tym trunek uchodzący za najlepiej sprzedający się na świecie. Przejęto profesjonalną rozlewnię, ok. 55 tys. litrów spirytusu, kilkadziesiąt tysięcy pustych butelek oraz ok. 5 tys. litrów gotowego produktu. Podróbki wódek premium były wysyłane do Wielkiej Brytanii, a resztę sprzedawano w Polsce.

Bimbrem w koronawirusa. Policjanci sięgnęli po zarekwirowany towar

W walce z epidemią koronawirusa wykorzystuje się wszystko, co tylko może pomóc w jego neutralizacji. Policjanci z Wasilkowa przypomnieli sobie, że...

zobacz więcej

Z ustaleń funkcjonariuszy lubelskiego zarządu CBŚP wynikało, że grupa przestępców z woj. świętokrzyskiego kilka miesięcy temu uruchomiła nielegalną rozlewnię alkoholu, w której podrabia m.in. wódki premium, uchodzące za najpopularniejsze na świecie. Towar ten był wysyłany do Wielkiej Brytanii, gdzie był rozprowadzany jako pochodzący z przemytu.

W rzeczywistości zamiast wielokrotnego filtrowania i destylacji, trunek był mieszanką najtańszego spirytusu z wodą. Bynajmniej nie demineralizowaną.

Udało się ustalić, że przestępcy ukryli swoją fabryczkę w łódzkich magazynach. Funkcjonariusze CBŚP oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, zatrzymali na terenie woj. świętokrzyskiego cztery osoby, w tym herszta grupy Macieja R.

Pędzili w lesie bimber, paląc kradzionym drewnem

Policjanci z Sokółki (woj. podlaskie) zatrzymali dwóch mężczyzn podczas nielegalnego wytwarzania alkoholu. Fabryczka działała w lesie koło...

zobacz więcej

Jednocześnie przeszukano magazyny wykorzystywane przez gang. Funkcjonariusze odkryli w nich profesjonalną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, a także podrobione etykiety i banderole akcyzowe.

W rozlewni znajdowało się 55 tys. litrów czystego spirytusu i 44 tys. pustych butelek, które po napełnieniu mieszanką wódkopodobną mogły być wysyłane do odbiorców. Przejęto także 5 tys. litrów gotowych podróbek w butelkach o pojemności 05 i 0,7 litra.

Na niezapłaconej akcyzie Skarb Państwa stracił ponad 3,4 mln zł.

Pędzili bimber, zostali wydaleni ze służby

Najciemniej pod latarnią. Z takiego założenia wyszli dwaj milicjanci z Witebska, którzy dorabiali sobie do mundurowej pensji produkcją i sprzedażą...

zobacz więcej

Czterej zatrzymani trafili do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującą się nielegalną produkcją i obrotem wyrobami spirytusowymi oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Maciej R. odpowie za kierowanie wspomnianą organizację.

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Herszt grupy trafił do aresztu, a wobec jego kompanów prokurator zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

Śledczy nie kryją, że to dopiero początek śledztwa i można się spodziewać kolejnych zatrzymań.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej