RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przez Polski Ład „wszyscy nagle zaczną ubożeć”. Poseł KO gościem TVN24

Wszyscy pracownicy i ludzie przedsiębiorczy „nagle zaczną ubożeć” – uważa Paweł Kowal (fot. arch.PAP/P.Supernak)
Wszyscy pracownicy i ludzie przedsiębiorczy „nagle zaczną ubożeć” – uważa Paweł Kowal (fot. arch.PAP/P.Supernak)

– Jak można stawiać tezę, że Unia jest niepraworządna – tymi słowami poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal wyraził w TVN24 swoje oburzenie na wyrażoną przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka krytykę ewolucji UE – z tworu praworządnego w niepraworządny. Profesor Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta wyjaśnił, że Unia nie jest niepraworządna z natury, ale staje się taka poprzez selektywną „moralność Kalego wobec Polski i Węgier”.

„Powstawał z myślą o rodzinach”. Pytamy o miejsce Polskiego Ładu w strategii demograficznej

Gwarancja i spłata wkładu własnego, brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę małych domów, bony mieszkaniowe – to główne elementy...

zobacz więcej

– Nie sądzę, żeby Unia ze swej natury musiała być organizacją niepraworządną, ale to, co Unia robi, selektywność, ta swoista moralność Kalego wobec Polski i Węgier, połączona z przymykaniem oczu na te same procedury powoływania i regulowania sądownictwa, które występują w Niemczech i we Włoszech, w Hiszpanii, to pokazuje, że pod pewnym względem jest niepraworządna – tłumaczył prof. Zybertowicz.

– Jesteśmy w Unii Europejskiej ponieważ pod pewnymi względami jest to korzystne dla naszego rozwoju. A pod innymi, jeśli nie będziemy roztropni, będzie niebezpieczne – podkreślał.

Paweł Kowal skrytykował Polski Ład


Przedstawiciel KO skrytykował także rządowe propozycje zaprezentowane w ramach Polskiego Ładu twierdząc, że jest to „uderzenie w pracowników, w ludzi przedsiębiorczych, którzy budują dochód narodowy”.

– Teraz ci wszyscy ludzie dostaną w zęby. Oni wszyscy nagle zaczną ubożeć – przewidywał komentując program zawierający między innymi obniżki podatków i szereg transferów, które wzmocnią popyt i tym samym przychody biznesu.

Sprawa katastrofy smoleńskiej


Poruszając temat katastrofy w Smoleńsku Paweł Kowal oświadczył, że czuje się „zrobiony w konia przez Antoniego Macierewicza”. – Skończyło się wielkim oszustwem, wykorzystaniem tragedii narodowej do polityki – twierdził poseł KO. – Jak czytam teksty Pawła Kowala to mam kontakt z badaczem o niepospolitym umyśle. A jak Paweł Kowal występuje jako polityk partii opozycyjnej to powtarza pewne klisze – ripostował Andrzej Zybertowicz.

Tusk „nie ma odwagi wrócić do Polski”


Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta zauważył też, że winnym „utopienia Platformy Obywatelskiej” jest Donald Tusk, który „nie ma odwagi wrócić do Polski”, by ratować tę partię.

– Może w momencie, gdy brukselska arystokracja położyła krzyżyk na waszym ugrupowaniu, odwróci degradacyjny trend Jest czas, żebyście zorganizowali zbiórkę na białego konia, by do Polski przyjechał Donald Tusk. Bez białego konia nie wróci do Polski – mówił.

-> A co Polacy sądzą o podatkach i Polskim Ładzie? Sprawdź wyniki sondażu

źródło:
Zobacz więcej