RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wellman żąda przeprosin. „Jestem gotowa na wszystko”

Dorota Wellman (fot. Andrzej Hulimka/Forum)
Dorota Wellman (fot. Andrzej Hulimka/Forum)

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu przeprasza Dorotę Wellman, a w tym samym czasie koszty lokalnego projektu skierowanego dla seniorów spadają o 186 tys. złotych – to efekty zamieszania wokół programu „SMART Senior”. W jego ramach osoby w wieku 50+ miały uczyć się obsługi smartfonów. Dorota Wellman zdementowała informację, jakoby miała poprowadzić „spotkania motywacyjne”, zarzucając Telewizji Polskiej podawanie nieprawdy. Taki komunikat przekazał jednak opolski urząd, a przed TVP podały inne media – m.in. Radio Opole i Onet.

Fortuna na lokalny projekt „SMART Senior”. Skorzysta z niego… 60 osób

Innowacyjny projekt, który ma rozwijać także kompetencje społeczne – tak o projekcie „SMART Senior” wypowiadają się jego organizatorzy z...

zobacz więcej

Sprawę opisywaliśmy na portalu tvp.info, wskazując na kontrowersje, jakie wzbudziły kwoty zapisane w projekcie. Choć miał być to „innowacyjny projekt rozwijający kompetencje społeczne”, to przewidywał udział zaledwie 60 seniorów, za łączną kwotę sięgającą 700 tys. złotych.

Kontrowersyjny projekt „SMART Senior” w Opolu


Najpierw o sprawie poinformowało 8 maja Radio Opole, wskazując na informacje zawarte w komunikacie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, który na swojej stronie internetowej zapisał w harmonogramie projektu: „spotkanie motywacyjne z p. Dorotą Wellman, walidacja nabytych umiejętności podstawowych” – punkt obecny we wszystkich trzech turach w terminach: lipiec i październik 2021 roku oraz styczeń 2022 roku. Informację powielił także portal Onet 10 maja – powołując się na informacje opolskiej rozgłośni.

Źródło: Onet

Artykuł portalu tvp.info został opublikowany 11 maja i linkował do informacji na stronach WUP w Opolu.

Sprawę opisywała także stacja TVP Info oraz „Wiadomości”.

Urząd edytuje komunikat. Znika Wellman i 180 tys. złotych


Jednak już 12 maja komunikat opolskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy został edytowany. Z informacji zniknęły punkty zapowiadające „spotkania motywacyjne” z prezenterką TVN, a wartość projektu spadła z 698 tys. do 512 tys. złotych. Co stało się z zaplanowanymi wcześniej ponad 180 tys. zł – nie podano.

Celebrytka TVN atakuje Telewizję Polską

Proces Wellman i Piekary. „Zbrodnia na majestacie” i porównanie do „pajęczycy Sheloby”

Prezenterka TVN Dorota Wellman uzupełniła pozew przeciw autorowi książek fantasy Jackowi Piekarze. Chodzi o porównanie toczącego się procesu do...

zobacz więcej

Po publikacjach Dorota Wellman zaatakowała Telewizję Polską, zarzucając dziennikarzom podawanie nieprawdziwych informacji. W rozmowie z portalem Plejada stwierdziła, że podawane informacje są nieprawdziwe i „nie bierze udziału w takim szkoleniu”. Z kolei Wirtualnym Mediom przekazała, że żąda od TVP usunięcia materiału i przeprosin, a także, że złożyła w tej sprawie pismo. – Przyznam szczerze, że nie wiem, czego się spodziewać, ale jestem gotowa na wszystko – powiedziała celebrytka TVN.

WUP przeprasza


Wellman przeposił Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu: „Oświadczamy, że prowadzono wstępne rozmowy z menedżerem pani Doroty Wellman, jednakże nie podpisano żadnej umowy dotyczącej jej udziału w projekcie. Pani Dorota Wellman była rozważana jako jedna z osób, która zajmowałaby się systemem motywacyjnym w szkoleniu organizowanym w Opolu, jednakże Urząd nie poczynił w tym zakresie z Panią Dorotą Wellman wiążących ustaleń”.

WUP dodał, że informacje „Wiadomości” i TVP Info... nie były potwierdzone w Urzędzie (mimo że taka informacja wprost wynikała z opublikowanego komunikatu). „Wobec powyższego przepraszamy panią Dorotę Wellman za zaistniałą sytuację” – zakończono oświadczenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

Zobacz także: Miliony z publicznej kasy na seksedukatorów? Projekty do warszawskiego budżetu

źródło:
Zobacz więcej