RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Medal i rekord Polski. Świetny występ Katarzyny Wasick

Katarzyna Wasick została srebrną medalistką mistrzostw Europy w pływaniu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Katarzyna Wasick została srebrną medalistką mistrzostw Europy w pływaniu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Katarzyna Wasick, czasem 24,17 sekundy, zdobyła srebrny medal na 50 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Polka, która poprawiła własny rekord kraju, finiszowała ex aequo z Dunką Pernille Blume. Wygrała Holenderka Ranomi Kromowidjojo – 23,97.

Tak dobrze jeszcze nie było. Wielki awans Igi w rankingu

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze znalazła się w najlepszej dziesiątce rankingu tenisistek. Po zwycięstwie w turnieju WTA 1000 w Rzymie Polka...

zobacz więcej

29-letnia Wasick, która odniosła największy sukces w karierze, od początku mistrzostw prezentowała się bardzo dobrze i łącznie trzykrotnie poprawiała własny rekord kraju. W poniedziałkowych, porannych eliminacjach miała czwarty czas, a w wieczornym półfinale trzeci, ustępując tylko Blume i Kromowidjojo.

Dunka i Holenderka to rywalki z absolutnej światowej czołówki. Kromowidjojo jest mistrzynią olimpijską na tym dystansie z Londynu (2012), a Blume z Rio de Janeiro (2016).

Po starcie Kromowidjojo szybko osiągnęła niewielką przewagę, którą utrzymała do końca. Za nią trwała zacięta walka. Wasick i Blume dotknęły ściany równocześnie, a 0,12 s po nich dokonała tego Rosjanka Maria Kamieniewa.

Wasick już wcześniej w tej konkurencji wypełniła minimum na igrzyska w Tokio.

To pierwszy medal dla Polski w tych zawodach. Łącznie Biało-Czerwoni w mistrzostwach Europy tej rangi wywalczyli 56 krążków – 19 złotych, 17 srebrnych i 20 brązowych. Rywalizacja w stolicy Węgier potrwa do niedzieli.

źródło:

Zobacz więcej