RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liderzy Związku Polaków przewiezieni do aresztu śledczego w Żodzinie

Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało o przewiezieniu do aresztu w Żodzinie Andrzeja Poczobuta (fot. arch.PAP/Artur Reszko)
Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało o przewiezieniu do aresztu w Żodzinie Andrzeja Poczobuta (fot. arch.PAP/Artur Reszko)

Zatrzymani w marcu liderzy polskiej mniejszości na Białorusi zostali przewiezieni z aresztu w Mińsku do aresztu śledczego w mieście Żodzino, niedaleko białoruskiej stolicy. To na razie informacje nieoficjalne, nie potwierdzone przez białoruskie służby.

Negocjacje krajów UE ws. sankcji wobec Białorusi. Decyzja odwleczona

Przedłużają się negocjacje unijnych krajów w sprawie kolejnych sankcji wobec Białorusi. Zgoda na restrykcje była początkowo planowana w najbliższy...

zobacz więcej

Najpierw niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało o przewiezieniu do aresztu w Żodzinie Andrzeja Poczobuta, polskiego dziennikarza i działacza społecznego. Później portal internetowy „znadniemna.pl” ustalił w trakcie rozmów z bliskimi zatrzymanych, że do tego aresztu została przewieziona również Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi oraz dwie inne aktywistki Maria Tiszkowska i Irena Biernacka.

Portal „znadniemna.pl” zwraca uwagę na wpis na facebooku Agnieszki Romaszewskiej. Według dyrektor Telewizji „Biełsat” Andżelice Borys proponowano uwolnienie z aresztu w zamian za zgodę na deportację z Białorusi. Andżelika Borys miała odmówić wydalenia z Białorusi w zamian za odzyskanie wolności. Podobną propozycję miał otrzymać Andrzej Poczobut i jego odpowiedź miała być taka sama.

Zobacz także: Służby weszły do siedziby portalu na Białorusi


źródło:
Zobacz więcej