RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień Dziecka. Darmowe przejazdy pociągami PKP dla najmłodszych

Bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)
Bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

We wtorek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi podróżni będą mogli jeździć pociągami PKP Intercity bezpłatnie – poinformował we wtorkowym komunikacie kolejowy przewoźnik.

W Dzień Dziecka bezpłatne przejazdy PKP Intercity

Najmłodsi lubią podróżować i odkrywać nowe miejsca. W Dzień Dziecka dzieci (osoby urodzone w 2002 r. i później) będą mogły podróżować pociągami PKP...

zobacz więcej

Dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity – Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Jak informuje PKP Intercity, dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc., natomiast dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące obecnie na pokładach pociągów PKP Intercity, bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

Zobacz także: Polacy na pomoc dzieciom w Jemenie przekazali ponad 3,3 mln zł


Ojciec zapomniał, że podróżował z dziećmi. Musiała interweniować policja

Niecodzienna sytuacja na peronie PKP. Mężczyzna zawiadomił policję o zgubieniu dzieci, z którymi podróżował pociągiem. Na całe szczęście...

zobacz więcej

Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora.

Zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego


Przewoźnik przypomina, że od 15 maja w pociągach PKP Intercity znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Na pokładach pociągów nadal obowiązuje również zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu.

Czytaj także: Maszynista PKP uhonorowany za uratowanie dziecka


źródło:

Zobacz więcej