RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jaśkowiak nie z każdym się spotka. „Wolność od cymbałów”

Jacek Jaśkowiak zaszczepił się preparatem AstraZeneca (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Jacek Jaśkowiak zaszczepił się preparatem AstraZeneca (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Prezydent Poznania nie będzie osobiście spotykał się z osobami niezaszczepionymi przeciw COVID-19. Jacek Jaśkowiak poinformował, że będzie oczekiwał od potencjalnych rozmówców deklaracji, że przyjęli zastrzyk. – A jak ktoś jest antyszczepionkowcem, to nasze relacje na jakiś czas będą wstrzymane – powiedział Radiu Poznań włodarz miasta.

Jaśkowiak na przełamanie afery. Opublikował zdjęcie z Jandą, pochwalił elity

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z PO zabrał głos ws. szczepień znanych osób, które przyjęły zastrzyk przeciw COVID-19 poza kolejnością. „A może...

zobacz więcej

Prezydent Poznania w poniedziałek podpisał się pod listem samorządowców związanych z PO, skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Sygnatariusze żądają, by szczepienia przeciw koronawirusowi były w Polsce obowiązkowe.

Obowiązkowe szczepienia? Rząd zaprzecza


Nie zapowiada się jednak, by taki obowiązek wprowadzono. Także w poniedziałek Niedzielski tłumaczył, że rząd stara się przekonywać Polaków do szczepień i nie ma dyskusji o tym, żeby były one obowiązkowe.

– Więcej światła, nie bójcie się rozumu. Oświecenie było kiedyś w Polsce tym, co się nie przebiło, może wreszcie się przebije – zwrócił się we wtorek do antyszczepionkowców Jacek Jaśkowiak.

W rozmowie z Radiem Poznań zastrzegł, że nie będzie spotykał się z osobami niezaszczepionymi, bo „nie ma zamiaru narażać swojego zdrowia”.

Jaśkowiak zaprasza do rozmowy na Zoomie


– W przypadku relacji osobistych to jest bardzo proste: nie spotkam się z kimś, kto mi nie zadeklaruje, że jest zaszczepiony. A jak ktoś jest antyszczepionkowcem, to nasze relacje na jakiś czas, na ileś miesięcy czy lat, będą wstrzymane – powiedział.

Pytany o to, czy spotka się z biznesmenem, który jest przeciwnikiem szczepień, ale będzie chciał zainwestować duże pieniądze, Jaśkowiak odpowiada, że zaprosi „do rozmowy na Zoomie”, czyli on-line.

Samorządowiec Platformy Obywatelskiej mówił też o antyszczepionkowcach: „Ich wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. To jest również wolność tych, którzy się zaszczepili, żeby móc być wolnym od ryzyka zarażenia przez cymbałów, którzy czerpią wiedzą z Facebooka i są po prostu nieroztropni”.

Prezydent Poznania zaszczepiony AstraZeneką


57-letni Jacek Jaśkowiak pierwszą dawkę szczepionki przyjął 22 marca. Otrzymał preparat koncernu AstraZeneca.

Został zaszczepiony priorytetowo, ponieważ – tłumaczył wówczas – jest wykładowcą akademickim i został zgłoszony przez Collegium da Vinci w Poznaniu.


Zobacz także: Co Jacek Jaśkowiak mówił o szczepieniach poza kolejnością

źródło:
Zobacz więcej