RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nikt mnie nie ogranicza”. Pytamy marszałka Zgorzelskiego o wpadkę podczas wywiadu

Mam taką naturę – tłumaczył Piotr Zgorzelski (fot. arch.PAP/R.Guz)
Mam taką naturę – tłumaczył Piotr Zgorzelski (fot. arch.PAP/R.Guz)

– Nikt mnie nie ogranicza – zapewnił nas wicemarszałek Sejmu i poseł PSL Piotr Zgorzelski pytany o wpadkę, jaka przytrafiła mu się podczas rozmowy z TVN24. Wygłosił wówczas opinię o kierownictwie Platformy Obywatelskiej, z czego zaraz chciał się wycofać, bo „będą dzwonić” do niego.

Nagranie cieszy się wielką popularnością w sieciach społecznościowych.

– Dzisiaj faktycznie w Platformie mają koledzy bardzo poważny problem. Wynika on z faktu pewnie gorszego niż wcześniej kierownictwa – zaczął Zgorzelski. Po czym zapytał: – Może nie powiem tego, dobra? – Już pan powiedział, przepadło – zauważyła dziennikarka TVN24 Agata Adamek, prowadząca rozmowę. – No, przepadło – przyznał wicemarszałek. Będą zaraz dzwonić do mnie – tłumaczył polityk. – To się wszystko nagrywa panie marszałku – uprzedziła Adamek.

Budka znów o Wrocławiu. „Przepraszam, ten Wrocław ciągle mi się myli”

– Włodek Czarzasty musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest układać się za plecami czy działać wspólnie, tak jak zrobiłem to we Wrocła…...

zobacz więcej

– Ale czemu mieliby dzwonić? Może to, o czym pan teraz powiedział, jest tak naprawdę odpowiedzią na te pytania, że nie można krytykować, bo od razu jest telefon? – dopytywała dziennikarka.

Niestety materiał nie zawiera odpowiedzi na to pytanie, a nas również ono zainteresowało. Próbowaliśmy dowiedzieć się od wicemarszałka Zgorzelskiego, czy politycy PO dzwonią do czołowych przedstawicieli PSL, by upominać ich za niepochlebne opinie

– Żarty, panie redaktorze – wyjaśnił ludowiec w rozmowie z dziennikarzem portalu tvp.info. – Nikt mnie nie ogranicza, mam taką naturę, że nikt mnie nie może ograniczyć – zapewnił Piotr Zgorzelski.

Na pytanie, dlaczego w takim razie chciał się wycofać z krytycznej wobec kierownictwa PO opinii wicemarszałek powtórzył wcześniejsze słowa, po czym wyjaśnił, że nie może dłużej rozmawiać, ponieważ jest na posiedzeniu klubu parlamentarnego.

-> Przeczytaj także: Wicemarszałek z PSL zapowiada nowy projekt i krytykuje opozycyjnych partnerów

źródło:
Zobacz więcej