RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamordowany nastolatek wzorem postaci gwiazdy futbolu w grze FIFA [WIDEO]

Młody uczeń, który 15 lat temu został zamordowany w Londynie, teraz zyska życie bohatera gry komputerowej FIFA. 15-latek zginął, ponieważ stanął w obronie kolegi. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, ukazanie jego wizerunku w grze ma uświadomić młodym ludziom, że problem przestępczości narasta.

„Najbardziej zielony klub piłkarski świata” będzie nosić stroje z kawy

Od najbliższego nowego sezonu ligowego piłkarze brytyjskiego klubu Forest Green Rovers będą nosić stroje wykonane z ekologicznych materiałów. Do...

zobacz więcej

Kiyan Prince, który grał w młodzieżowej drużynie piłkarskiej Queens Park Rangers, w maju 2006 roku został dźgnięty nożem w klatkę piersiową, ponieważ próbował bronić przyjaciela, gdy ten został zaczepiony przed bramą szkoły London Akademy w Edgware. 15-latek usiłował pokojowo rozwiązać problem, ale sytuacja jednak się pogorszyła. Chłopak został zabity.

Teraz EA Sports wprowadza podobiznę Kiyana do gry komputerowej FIFA 21. Aby wytworzyć jego postać, twórcy gry połączyli fotografie z czasów, gdy chłopak miał 15 lat, wraz ze zdjęciami jego ojca, gdy ten miał 30 lat.

„(Komputerowa) postać Kiyana powstała we współpracy z jego tatą, trenerami, kolegami z zespołu, przyjaciółmi” – napisano komunikacie prasowym EA Sports. Wszyscy mieli pomóc zbudować styl gry zmarłego nastolatka. Pracowano nad poznaniem jego „wyjątkowej równowagi i szybkości, umiejętności i czystego instynktu napastnika, aby odtworzyć go tak wiernie, jak to tylko możliwe”. Jak dodano, postać Kiyana została tak utworzona, aby ukazać go „jako supergwiazdę, którą miał zostać”.

Zobacz także: Zmarł 10-letni piłkarz


W 2008 roku jego ojciec dr Mark Prince założył fundację jego imienia. Jej celem jest wspieranie uczniów i młodych ludzi, zapewniając im mentoring bądź programy szkoleniowe.

źródło:
Zobacz więcej