RAPORT

Tusk kontra Tusk

Polityk Konfederacji kpi z korzystających z pomocy państwa. Przypomnieli, ile sam „przytulił”

Sławomir Mentzen – ile pieniędzy dostał od państwa w czasie epidemii? (fot. arch.PAP/L.Szymański)
Sławomir Mentzen – ile pieniędzy dostał od państwa w czasie epidemii? (fot. arch.PAP/L.Szymański)

„Chytra Baba z Radomia”, potem przychodzi „chytry Janusz”, rząd daje, a my płacimy – napisał na Twitterze polityk Konfederacji Sławomir Mentzen. Polityk, który przedstawia się jako liberał i kpi z państwowej pomocy dla firm, sam korzystał ze wsparcia w czasie pandemii – co wypomnieli mu niektórzy internauci. We wpisach można przeczytać, że jego kancelaria podatkowa skorzystała z pomocy publicznej. „Przytulił” kilkadziesiąt tysięcy złotych – piszą.

„Konfederacja Obywatelska”. Budka o tworzeniu rządu z Konfederacją [WIDEO]

Platforma Obywatelska planowała powołanie rządu technicznego. W jego skład miały wejść także PSL, Lewica i… Konfederacja. – Były takie rozmowy –...

zobacz więcej

„Schemat jest prosty. Przychodzi do rządu Chytra Baba z Radomia i mówi: Mnie dejcie, dejcie mnie, mnie się należy. I rząd daje, a wszyscy się na Babę zrzucamy. Potem przychodzi Chytry Janusz i mówi: Mnie też dejcie, mnie też się należy. I znowu rząd daje, a my płacimy” – napisał na Twitterze (pisownia oryginalna) Sławomir Mentzen, dodając, że „wszyscy płacimy na Chytre Baby i Chytrych Januszy”, a „rząd się cieszy, bo mu poparcie rośnie wśród Januszów i Bab”.

Zadeklarowany liberał „przytulił socjal”


Polityk Konfederacji od dawna deklaruje się jako przeciwnik programów socjalnych i rządowej pomocy. Mentzen na co dzień jest doradcą podatkowym. Choć jego firma z powodu pandemii COVID-19 raczej nie zmagała się z takimi trudnościami jak branża gastronomiczna czy hotelarska, polityk nie zrezygnował z pomocy publicznej. Z raportu Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej wynika, że w 2020 roku Mentzen zyskał blisko 40 tys. zł: większość z ZUS, a także 5 tys. zł z toruńskiego urzędu miasta.

Sprawa po raz pierwszy wyszła na jaw w marcu tego roku. Teraz, po kolejnych kontrowersyjnych wypowiedziach posła Konfederacji, ten fakt przypominają internauci.

O zadeklarowanym liberale, kpiącym z „chytrych bab” i „chytrych Januszy”, na Twitterze piszą, że „przytulił socjal” od państwa w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zobacz także: Wielkie pensje liderów partii KORWiN. „Mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej