RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gronkiewicz–Waltz o Budce: Można mu dać jeszcze miesiąc

Hanna Gronkiewicz-Waltz szczerze. Co na to Borys Budka? (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Hanna Gronkiewicz-Waltz szczerze. Co na to Borys Budka? (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Hanna Grankiewicz–Waltz przyznała, że „notowania Platformy Obywatelskiej są chyba najniższe w historii”. Oceniła, że na miejscu szefa PO Borysa Budki, zadzwoniłaby więc z prośbą o poradę do Donalda Tuska.

W PO chcą powrotu Tuska. „Budka się kompromituje, a uratowałby twarz”

Politycy PO coraz głośniej podważają sens przywództwa Borysa Budki. – Chciałabym, żeby Donald Tusk wrócił – przyznała teraz nawet Małgorzata...

zobacz więcej

Sondaże wskazują, że notowania Platformy Obywatelskiej są słabe. Kolejni politycy odchodzą z partii, a przewodniczący Borys Budka nie przedstawia pomysłu, jak przerwać złą passę.

O całą tę sytuację w rozmowie z interia.pl została zapytana Hanna Gronkiewicz–Waltz.

Zobacz także -> Jest odpowiedź Budki na Polski Ład i kryzys w PO. Chodzi o TVP

– Zadzwoniłabym do Donalda Tuska i zapytała, co robić. Widział już różne kryzysy, dlatego najlepiej postawi diagnozę i wskaże dobre rozwiązanie. Ma największe doświadczenie. Poza wyborami w 2005 r. wygrał wszystkie – powiedziała.

Nowe fakty ws. próby obalenia rządu. Czy Nitras wyleci z Platformy?

W rozmowie z portalem tvp.info poseł Ireneusz Raś podkreślił, że wyrzucono go z PO, bo m.in. nie podporządkował się strategii obalenia rządu...

zobacz więcej

Była prezydent Warszawy odniosła się również do opinii, że kryzys PO jest wielką porażką Borysa Budki. Czy spadające poparcie oznacza, że Budka skończył się jako przywódca?

Zobacz także -> Dziś zapadnie decyzja o dymisji Budki? Poseł PO: Bunt oficerów pokładowych

– Wolałabym, żeby się nie skończył, bo na niego głosowałam. Wydaje mi się, że można mu dać jeszcze szansę przez miesiąc. Jeśli nic się nie zmieni, trzeba się radzić bardziej doświadczonych – zaznaczyła.

Gronkiewicz–Waltz dodała, że PO jest w kryzysie, a poprawa takiej sytuacji to zadanie i odpowiedzialność przewodniczącego.

źródło:
Zobacz więcej