RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja antynarkotykowa. Strzały, potrącony policjant. Trwają poszukiwania

Policjanci oddali strzały w opony samochodu (fot. Shutterstock/DarSzach)
Policjanci oddali strzały w opony samochodu (fot. Shutterstock/DarSzach)

Policja poszukuje kierowcy samochodu, który potrącił policjanta na stacji paliw w Elizówce pod Lublinem i uciekł. Funkcjonariusze ostrzelali jego samochód; mieli informację, że przewożone są w nim narkotyki.

Policyjny pościg w Rybniku. Kierowca potrącił policjanta i uciekł

Śląska policja poszukuje mężczyzny, który w czwartek po południu w Rybniku (woj. śląskie) nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie...

zobacz więcej

– Potrącony przez samochód funkcjonariusz nie doznał obrażeń, to tylko ogólne potłuczenia – powiedział kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na stacji paliw w Elizówce pod Lublinem, w poniedziałek wieczorem, policjanci chcieli zatrzymać kierowcę bmw; mieli informację, że w tym samochodzie przewożone są narkotyki. Gołębiowski powiedział, że kiedy funkcjonariusze podeszli do samochodu, wylegitymowali się, kierowca najpierw cofnął auto, a potem ruszył gwałtownie do przodu i najechał na jednego policjantów, a następnie uciekł.

– Policjanci oddali strzały w opony samochodu. Kierowca jednak odjechał. Auto znaleziono później w Lublinie i zabezpieczono – dodał Gołębiowski.

Trwają poszukiwania kierowcy oraz pasażerów tego samochodu. Za napaść na funkcjonariusza policji grozi kara do 10 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej