RAPORT

Prorosyjska era Tuska

JP2 Studies – startują elitarne Studia Janopawłowe w Rzymie. Zapisy od dziś

18 maja – w 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, rozpoczyna się rekrutacja na roczne Studia Janopawłowe – „JP2 Studies” w Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie Św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie. To propozycja dla osób zainteresowanych zgłębianiem myśli i dziedzictwa intelektualnego św. Jana Pawła II. Podwoje Angelicum otwarte są również na studentów z Polski.

101 lat temu urodził się Karol Wojtyła

Mija rocznica 101. urodzin Karola Wojtyły. Przyszły papież Jan Paweł II przyszedł na świat 18 maja 1920 r. w małopolskim miasteczku Wadowice. W...

zobacz więcej

– Nasza propozycja jest niepowtarzalna: to znakomici wykładowcy, myślenie nie tylko o Janie Pawle II, ale również myślenie wraz z nim, świetna uczelnia, no i do tego wieczne miasto. Myślę, że dla studentów może to być wielka życiowa przygoda – mówi dr Dariusz Karłowicz, jeden z inicjatorów powołania Instytutu Kultury Św. Jana Pawła II, który powstał przed rokiem, w setną rocznicę urodzin papieża Polaka.

Entuzjazmu dla Studiów Janopawłowych nie kryje również prof. Jarosław Kupczak OP, prezes polskiego Towarzystwa Teologów Dogmatyków, wybitny znawca teologii Jana Pawła II, a od nowego roku akademickiego także wykładowca JP2 Studies.

– Można powiedzieć, że studia nad myślą Jana Pawła II wracają do swojego źródła. Myślę że wybór Angelicum jest niesłychanie cenny i ważny dla całej inicjatywy. Oczywiście istotne jest również, że Instytut Kultury św. Jana Pawła II umiejscowiony został w Rzymie, ponieważ w ten sposób ma możliwość oddziaływania międzynarodowego. Na uniwersytecie Angelicum od samego początku uczą się przyszli biskupi, przyszli kardynałowie z całego świata – mówi Jarosław Kupczak OP.

Kard. Müller o Janie Pawle II: Jest jednym z naprawdę wielkich świętych

Dla mnie Jan Paweł II jest rzeczywiście jednym z naprawdę wielkich świętych, który od razu przekonuje mnie bezpośrednio jako wzór naśladowania...

zobacz więcej

Do kogo adresowana jest oferta „JP2 Studies”?


Na studia zapisywać się mogą osoby z całego świata zainteresowane pogłębieniem wiedzy o życiu, nauczaniu i twórczości Jana Pawła II. Zajęcia prowadzone będą stacjonarnie w języku angielskim.

Oferta adresowana jest do osób duchownych i świeckich. Zwłaszcza do seminarzystów, księży i członków wspólnot zakonnych; studentów II i III stopnia (z innych uczelni niż Angelicum), absolwentów; pracowników naukowych i akademickich; katechetów; dziennikarzy i publicystów specjalizujących się w tematyce wiary i Kościoła.

Program „JP2 Studies”


Program studiów obejmuje m.in. wiedzę o życiu, pracy i działalności Jana Pawła II, o kontekście historycznym filozoficznym i teologicznym i najważniejszych elementach jego nauczania. W ramach kursu Instytut oferuje również dodatkowe otwarte wykłady, warsztaty, a także np. wycieczkę po Polsce śladami Jana Pawła II.

Kiedy się zapisywać na „JP2 Studies”?


Zgodnie z kalendarzem akademickim Angelicum rejestracja na studia trwa od 18 maja do trzeciego tygodnia września 2021 r., przy czym w sierpniu wszystkie biura uniwersyteckie są zamknięte. Angelicum zapewnia wsparcie organizacyjne i doradztwo przy składaniu dokumentów, zakwaterowaniu i innych sprawach studenckich. Kontakt mailowy pod adresem: JP2studies@pust.it

-> Przeczytaj także: Zamach na papieża. Co dziś robi niedoszły zabójca Jana Pawła II?

  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej