RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ogródki mają zająć pas jezdni na pl. Zbawiciela. Utrudnienia dla ruchu

Ogródki zajmą pas jezdni na pl. Zbawiciela (fot. Forum/Tomasz Sikora)
Ogródki zajmą pas jezdni na pl. Zbawiciela (fot. Forum/Tomasz Sikora)

Za nieco ponad dwa tygodnie ogródki kawiarniane mają zająć pas jezdni na placu Zbawiciela w Warszawie. Termin, który zakładamy, to długi weekend czerwcowy – mówi rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Trwa konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które staną na ulicy.

Wyjaśniło się, co Trzaskowski robi poza Warszawą. Internauci mają ubaw

Kolejne dni prezydent Warszawy spędza poza stolicą. Rafał Trzaskowski mocno zaangażował się w swoją nową inicjatywę pod hasłem Campus Polska...

zobacz więcej

Rzeczniczka stołecznego ratusza pod koniec kwietnia potwierdziła, że miasto wzorem ubiegłego roku poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela. Rok temu w ramach pilotażu od sierpnia ogródki gastronomiczne zajmowały prawy pas jezdni ronda na placu.

Pytana teraz, czy znany już jest termin, gdy ogródki znów zajmą jezdnię, rzeczniczka go podała, ale zastrzegła, że nie jest on ostateczny. Ratusz ogłosił konkurs projektów na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które oddzielą je od ulicy. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu i realizację zwycięskich pomysłów.

Obok tego trwają inne działania związane ze zmianą organizacji ruchu na placu. – Taki termin, który zakładamy, to jest weekend na początku czerwca z Bożym Ciałem – wyjaśniła Beuth-Lutyk. Przypada on 3-6 czerwca.

Projekty na konkurs „Pomaluj pl. Zbawiciela!” mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać do piątku. – W konkursie wyłonione zostaną trzy prace, które zostaną zrealizowane na betonowych zaporach na placu, widocznych od strony jezdni – informują władze stolicy.

Czytaj także: Spontaniczna młodzież na spotkaniu z Trzaskowskim? „3/4 składu to działacze”

źródło:

Zobacz więcej