RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Ujawniono datę

Ofensywa programowa PiS (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Ofensywa programowa PiS (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Kongres Prawa i Sprawiedliwości, finalny punkt sezonu politycznego, odbędzie się 3 lipca w Warszawie – poinformował szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Czarnek o „Polskim Ładzie”: Za kilka lat będziemy mówić o skoku cywilizacyjnym

My dzisiaj jesteśmy w sytuacji, w której stawiamy na rozwój społeczeństwa, młodych rodzin, rozwój demograficzny i pokazujemy to na konkretnych...

zobacz więcej

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele PiS poinformowali, że w najbliższym czasie odbędzie się szereg konwencji programowych dotyczących poszczególnych filarów „Polskiego Ładu”.

– Najbliższa konwencja programowa o zdrowiu odbędzie w piątek w Chełmie, następna 26 maja – będzie dotyczyła rodziny. Odbędzie się w Rzeszowie. Później kolejne tematyczne – gospodarka, prawo, zdrowie, klimat i inne. Głos będą zabierać eksperci, ale też i politycy Prawa i Sprawiedliwości – wyliczał Sobolewski.

Poinformował też, że niebawem złożone zostaną pierwsze projekty ustaw, dotyczące m.in. zdrowia i podatków. – W środę ma się nimi zająć Rada Ministrów. Ustawy podatkowe, dotyczące kwoty wolnej i progów, zostaną przyjęte w czerwcu. Polski Ład będzie konkretyzowany za pomocą ustaw – wskazał poseł.

Komentując założenia Polskiego Ładu mówił, że zaplanowano 16 konwencji programowych, które odbędą się w różnych województwach. – Politycy i samorządowcy będą lokalnie prezentować i promować Polski Ład – dodał.

Po kongresie planowane jest posiedzenie rady politycznej PiS, która wybierze prezydium partii. – Kongres odbędzie się we własnym gronie delegatów. Nie będzie więc obsługi medialnej na Kongresie – mówił.

Sobolewski mówił też, że w sumie będzie 100 ustaw dot. Polskiego Ładu. – Liczymy na to, że nie wszystkie będą tak długo procedowane jak Fundusz Odbudowy. Nie sądzę, żeby większość senacka miała coś przeciwko rozwiązaniom, na które czekają ludzie. Ale nawet jeśli, to damy radę – zapewniał.

źródło:
Zobacz więcej