RAPORT

Pogarda

Co Polacy sądzą o podatkach i Polskim Ładzie? Zaskakujące wyniki

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił Polski Ład (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił Polski Ład (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Czy Polacy popierają zmiany podatkowe, jakie rząd zaproponował w ramach Polskiego Ładu? Z najnowszych badań wynika, że 56,6 proc. ocenia te rozwiązania pozytywnie. Negatywne opinie wyraziło z kolei zaledwie 26,1 ankietowanych.

Kwota wolna od podatku. Sami o to apelowali, teraz ostro krytykują

– Praca w Polsce musi się opłacać – mówili w marcu tego roku Borys Budka i Rafał Trzaskowski z PO. Zaznaczali, że kwota wolna od podatku jest w...

zobacz więcej

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło szczegóły długo zapowiadanego programu społeczno–gospodarczego Polski Ład. Zmiany mają skupić się w szczególności na systemie służby zdrowia, emeryturach oraz podatkach.

Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki obiecali m.in. 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i podniesienie progu podatkowego do 120 tys. zł.

Zobacz także:  Jest odpowiedź Budki na Polski Ład i kryzys w PO. Chodzi o TVP

Z badań UCE Research zleconych przez money.pl wynika, że większość Polaków popiera pomysły Zjednoczonej Prawicy dotyczące zmian podatkowych.

„Zdecydowanie za” jest 24,3 proc. respondentów, a „raczej tak” odpowiedziało 32,3 proc. badanych. „Zdecydowanie negatywnie” te pomysły ocenia 13,8 proc. „Raczej na nie” jest 12,3 proc. Zdania nie ma natomiast 17,3 proc.

Zobacz także:  Polski Ład. Premier: Boli mnie, gdy Polacy wyjeżdżają z kraju, bo nie mają szans na dom

Analizy pokazują, że im starsze osoby, tym chętniej popierają zaprezentowane przez rząd w Polskim Ładzie rozwiązania. Podczas gdy w grupie wiekowej 18-22 odpowiedź „zdecydowanie tak” wskazało 12,2 proc. badanych, w grupie 55-80 lat było to już 26,8 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej