RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Morawiecki w Rzeszowie. „Nowy czas wymaga nowego spojrzenia”

Dziś stoimy u progu nowej epoki rozwoju po COVID-19, nowego czasu; nowy czas wymaga nowego spojrzenia, nowego, świeżego spojrzenia na potrzeby Rzeszowa – powiedział w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki

Kandydat opozycji w Rzeszowie przyznał. Woli flagę Unii niż Polski

Podczas Dnia Europy kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek otaczał się głównie flagami Unii Europejskiej. „Woli pan flagę Unii niż...

zobacz więcej

Podczas briefingu na rzeszowskim rynku premier podkreślił, że miasto potrzebuje więcej żłobków publicznych, których budowę zapowiada wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, kandydatka PiS w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.

– Myślę, że po wielu latach, kiedy Rzeszów tak ciekawie się rozwijał, bo pamiętam Rzeszów, wiele razy tutaj byłem w poprzednich dziesięcioleciach, i widać było ten rozwój – dziś stoimy u progu nowej epoki rozwoju po COVID-19. Nowy czas wymaga nowego, świeżego spojrzenia na potrzeby Rzeszowa – podkreślił Morawiecki.

Podczas spotkania na rzeszowskim rynku z udziałem wojewody premier wyraził przekonanie, że „w osobie Leniart skupiają się takie cechy, które są potrzebne dla najlepszego kandydata na prezydenta Rzeszowa”.

– To z jednej strony empatia, wyczucie, wczucie się w potrzeby mieszkańców – dodał szef rządu powołując się na wizytę w domu opieki. Chwalił też koncepcję wsparcia państwa dla przedsiębiorców z Rzeszowa i Doliny Lotniczej oraz wizję ich współpracy.

Pani wojewoda przedstawiła mi plan, jak powinna wyglądać współpraca między firmami informatycznymi z branży lotniczej czy z innych sektorów gospodarki innowacyjnej w przyszłości. Ten plan to jest bardzo dobry plan. Ja wiele takich strategii czytałem w moim życiu, ale ten plan (...) to jest znakomity plan dla Rzeszowa – mówił premier. Zaznaczył, że innowacyjność wymaga wsparcia z budżetu państwa.

Leniart mówiła, że stolica Podkarpacia jest „pięknym miastem wspaniałych i mądrych ludzi, ludzi niezwykle aktywnych, którzy chcą, aby to miasto rozwijało się tak intensywnie, jak rozwija się Podkarpacie i cała Polska”.

– Pracujemy na to, żeby warunki życia wszystkich mieszkańców Rzeszowa ulegały zdecydowanej poprawie. Temu celowi ma służyć cały szereg innowacyjnych rozwiązań, nie tylko związanych z przemysłem, z tworzeniem dobrych warunków dla rozwoju biznesu, ale także do życia dla zwykłych mieszkańców – oświadczyła Leniart.

Apelowała do mieszkańców miasta, by stawiali na kandydatkę, która mówi o potrzebie nowego zielonego ładu w Rzeszowie, o potrzebie usprawnienia komunikacji, a także o tym, że do Rzeszowa musi wrócić życie kulturalne i sportowe.

– Temu wszystkiemu mają służyć różne działania, które w ostatnim czasie zostały podjęte: inwestycja w Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, budowa drogi południowej, która odciąży centrum miasta, ale także nowe rozwiązania komunikacyjne, także związane z budową centrów przesiadkowych oraz parkingów wielopoziomowych – wyliczała kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

źródło:
Zobacz więcej