RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gliński o Centralnym Ośrodku Sportu: To nasz okręt flagowy

Centralny Ośrodek Sportu to nasz okręt flagowy – zaznaczył minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, który odwiedził placówkę w Cetniewie. Podkreślił, że planowane są kolejne inwestycje mające poprawić warunki w obiektach COS.

Iga Świątek rządzi na korcie. Miażdżące zwycięstwo Polki w Rzymie

Iga Świątek zmierzyła się z Czeszką Karoliną Pliskovą podczas turnieju WTA w Rzymie. Polka triumfowała w meczu finałowym bez straty gema. Świątek...

zobacz więcej

– COS to instytucja wiodąca, bez której nie można by przygotowywać się do najważniejszych imprez sportowych na świecie i cieszę się, że od wielu lat z nową intensywnością podejmujemy nowe inwestycje i wyzwania. Nasze ośrodki wyglądają wspaniale. Wszędzie mamy nowe inwestycje, internaty, jest kilka wyznaczonych kolejnych: wymiana oświetlenia na stadionie, ścieżka specjalna dla sportów rzadkich, ale pięknych, jak bobsleje – powiedział Gliński.

– Pensjonat Rybitwa wymaga więcej niż generalnego remontu, odbudowy w zasadzie. Te prace idą bardzo dobrze i mogę to powiedzieć o chyba wszystkich ośrodkach. Wiele z nich odwiedzaliśmy, współpracujemy z dyrekcją COS, mamy poważne inwestycje, jak kryty tor lodowy w Zakopanem czy nowy stadion lekkoatletyczny w Spale, bo on też wymaga generalnego remontu – dodał.

Zaznaczył, że rząd jest przygotowany na kolejne wydatki na sport.

– Prac jest przed nami wiele, ale wiele też jest w toku. Środki finansowe są przygotowane. Niezależnie od naszych inwestycji wiodących, strategicznych i tych mniejszych, w ramach programu „Sportowa Polska”, bardzo dbamy o nasz główny flagowy okręt, czyli COS. Bardzo dziękuję dyrektorom i załogom polskich COS-ów za to, że nasi sportowcy czują się w nich bardzo dobrze. Ostatnio rozmawialiśmy z olimpijczykami i oni mówią, że nasze ośrodki sportowe są ich drugim domem i mają tam komfort pracy – dodał wicepremier.

W obiektach COS polscy sportowcy przygotowują się do igrzysk olimpijskich (23 lipca - 8 sierpnia).

Czytaj także: Gliński gratuluje Andrejczyk. „Nadal trudno w to uwierzyć”

źródło:
Zobacz więcej