RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PGE o sytuacji w Elektrowni Bełchatów: Uruchomiliśmy sześć bloków energetycznych

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce (fot. PAP/Leszek Wdowiński, zdjęcie ilustracyjne)
Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce (fot. PAP/Leszek Wdowiński, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Sytuacja w Elektrowni Bełchatów stabilizuje się, po poniedziałkowej awarii uruchomiliśmy 6 bloków energetycznych z 10 zatrzymanych – poinformowała na Twitterze Polska Grupa Energetyczna.

Bełchatów. Mężczyzna wpadł do głębokiego na 30 m zbiornika z węglem

Na terenie Elektrowni Bełchatów w Rogowcu (Łódzkie) pracownik firmy zewnętrznej wykonujący prace remontowe wpadł do zbiornika z węglem o wysokości...

zobacz więcej

Do awarii na stacji rozdzielczej w Rogowcu doszło w poniedziałek po południu. Doszło do zatrzymania 10 z 11 bloków elektrowni. Bez zakłóceń działał 11. blok, dlatego że był przyłączony do innej stacji – Trębaczew. Tego samego dnia awaria została usunięta.

We wtorek na Twitterze spółka PGE podała, że sytuacja w Elektrowni Bełchatów stabilizuje się. „Po zdarzeniu spowodowanym zadziałaniem zabezpieczeń elektrycznych na stacji rozdzielczej w Rogowcul nastąpiło awaryjne wyłączenie 10 bloków energetycznych w Elektrowni” – napisano.

Jak przekazano, we wtorek nastąpiło uruchomienie bloków energetycznych nr 3, 4, 5, 9, 10, 11. Bez zakłóceń energię elektryczną produkuje blok o najwyższej mocy, który podłączony jest do stacji Trębaczew.

Jednocześnie podkreślono, że uruchomienie jednostek wytwórczych po tak nagłym odstawieniu to ogromne wyzwanie technologiczne.

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Produkuje ponad 20 proc. krajowej energii. Trafia ona do 11,5 mln gospodarstw domowych. Moc pracujących na terenie elektrowni bloków wynosi 5298 MW.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej