RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PGE o sytuacji w Elektrowni Bełchatów: Uruchomiliśmy sześć bloków energetycznych

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce (fot. PAP/Leszek Wdowiński, zdjęcie ilustracyjne)
Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce (fot. PAP/Leszek Wdowiński, zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja w Elektrowni Bełchatów stabilizuje się, po poniedziałkowej awarii uruchomiliśmy 6 bloków energetycznych z 10 zatrzymanych – poinformowała na Twitterze Polska Grupa Energetyczna.

Bełchatów. Mężczyzna wpadł do głębokiego na 30 m zbiornika z węglem

Na terenie Elektrowni Bełchatów w Rogowcu (Łódzkie) pracownik firmy zewnętrznej wykonujący prace remontowe wpadł do zbiornika z węglem o wysokości...

zobacz więcej

Do awarii na stacji rozdzielczej w Rogowcu doszło w poniedziałek po południu. Doszło do zatrzymania 10 z 11 bloków elektrowni. Bez zakłóceń działał 11. blok, dlatego że był przyłączony do innej stacji – Trębaczew. Tego samego dnia awaria została usunięta.

We wtorek na Twitterze spółka PGE podała, że sytuacja w Elektrowni Bełchatów stabilizuje się. „Po zdarzeniu spowodowanym zadziałaniem zabezpieczeń elektrycznych na stacji rozdzielczej w Rogowcul nastąpiło awaryjne wyłączenie 10 bloków energetycznych w Elektrowni” – napisano.

Jak przekazano, we wtorek nastąpiło uruchomienie bloków energetycznych nr 3, 4, 5, 9, 10, 11. Bez zakłóceń energię elektryczną produkuje blok o najwyższej mocy, który podłączony jest do stacji Trębaczew.

Jednocześnie podkreślono, że uruchomienie jednostek wytwórczych po tak nagłym odstawieniu to ogromne wyzwanie technologiczne.

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Produkuje ponad 20 proc. krajowej energii. Trafia ona do 11,5 mln gospodarstw domowych. Moc pracujących na terenie elektrowni bloków wynosi 5298 MW.

źródło:

Zobacz więcej