RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest odpowiedź Budki na Polski Ład i kryzys w PO. Chodzi o TVP

Przewodniczący PO Borys Budka (fot. PAP/Paweł Topolski)
Przewodniczący PO Borys Budka (fot. PAP/Paweł Topolski)

Najnowsze

Popularne

Politycy Platformy Obywatelskiej ujawniają, że tak złej atmosfery w partii nie było nigdy. Już we wtorek szef PO Borys Budka ma się spotkać z kolegami i koleżankami, którzy chcą jego odejścia. Tymczasem rząd przedstawił Polski Ład i ruszył w Polskę, by zaprezentować ten projekt Polakom. Jak w tej sytuacji zareagował Budka? – Wspieramy wolontariuszy, którzy na co dzień zbierają podpisy pod likwidacją TVP Info. Rozmawiamy też w terenie z mieszkańcami. To nasze zadanie – zaznaczył.

Thun wypisała się z PO. Dołączy do Polski 2050?

Europosłanka Róża Thun zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W sieci natychmiast pojawiły się komentarze, że podobnie jak jej...

zobacz więcej

– Będzie się dziś toczyć debata wokół propozycji dymisji Borysa Budki ze stanowiska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – ujawnił w RMF FM poseł tej partii Bogusław Sonik. Budka ma się spotkać z parlamentarzystami swojego ugrupowania – w grupie będą m.in. ci, którzy podpisali się pod krytycznym dla władz PO listem. 

Dzień wcześniej specjalną konferencję prasową zorganizowali wyrzuceni z PO posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski. – Platforma zjeżdża do 12 proc. za czasów panowania tego przewodniczącego – podkreślali powołując się na sondaże.

Zobacz także:  Kryzys w PO. Andruszkiewicz: Życie polityczne nie znosi próżni

Tego samego dnia z partii odeszła związana z PO od lat europosłanka Róża Thun.

Z kolei rząd od kilku dni prezentuje wielki projekt Polskiego Ładu, który ma pomóc polskim rodzinom wyjść z kryzysu epidemicznego.

W odpowiedzi na te wydarzenia Borys Budka również ruszył w Polskę. W poniedziałek odwiedził województwo małopolskie.

– Jesteśmy dziś w Małopolsce, wspieramy wolontariuszy, którzy na co dzień zbierają podpisy pod likwidacją TVP Info. Rozmawiamy też w terenie z mieszkańcami. To nasze zadanie. Dyskutujemy i pokazujemy dobre pomysły dla Polski – mówił Budka, który osobiście pomagał zbierać podpisy za zlikwidowaniem części kanałów i programów Telewizji Polskiej oraz abonamentu RTV.

Borys Budka o homofobii

Posłowie wyrzuceni z PO. Raś: To język rynsztoku, przyrównywanie nas do śmieci

To jest pozbycie się nas za to, że powiedzieliśmy parę słów, że nam się to nie podoba, że Platforma Obywatelska zjeżdża do 12 proc. za czasów...

zobacz więcej

Budka zapewniał kilkukrotnie, że Platforma Obywatelska jest partią szerokiego centrum i łączy ludzi, dla których ważny jest indywidualizm człowieka, miejsce polski w UE oraz praworządne państwo. Spotkał się z samorządowcami i przedsiębiorcami, by, jak podkreślał, rozmawiać o ich największych problemach.

Lider PO przyznał w Małopolsce, że żałuje, iż Róża Thun odeszła z ugrupowania. – Pani europoseł powołuje się na racje z zamierzchłej przeszłości. Mówi o celach klimatycznych: miejsce ku temu było wcześniej, dziwi mnie ta decyzja. Mam nadzieję, że pozostanie w Europejskiej Partii Ludowej – komentował przewodniczący PO.

Zobacz także:  Róża Thun rzuciła legitymacją PO. Teraz wyjaśnia, co zrobi dalej

Z ust polityka nie padły jednak konkretne obietnice, co zrobi, by sytuacja w partii uległa poprawie. Choć w jego strukturach panuje chaos, nie wskazał propozycji przerwania marazmu. W sieci tego dnia zamieścił tylko jeden post. Odniósł się w nim do święta obchodzonego corocznie przez społeczność LGBT.

„Dziś Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. To okazja, by przypomnieć, jak wiele osób jest piętnowanych i dyskryminowanych z powodu ich uczuć” – zaznaczył Borys Budka. „Szacunek dla drugiego człowieka powinien łączyć nas wszystkich. Pamiętajmy o tym każdego dnia” – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej