RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kryzys w PO. Andruszkiewicz: Życie polityczne nie znosi próżni

Polacy przekonają się, że Szymon Hołownia nie jest „nową jakością” – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz. W ocenie polityka na Platformie Obywatelskiej został postawiony „polityczny krzyżyk”.

Thun wypisała się z PO. Dołączy do Polski 2050?

Europosłanka Róża Thun zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W sieci natychmiast pojawiły się komentarze, że podobnie jak jej...

zobacz więcej

Andruszkiewicz odnosząc się do kryzysu panującego w Platformie Obywatelskiej mówił w TVP Info, że partia została „przekreślona” przez „elity III RP”. – Teraz bardzo mocno został wypromowany nowy Ryszard Petru, celebryta z TVN – Szymon Hołownia – komentował.

Zdaniem sekretarza stanu w KPRM Hołownia „jest bardzo mocno pompowany”. – Tam są inwestowane z różnych źródeł olbrzymie środki, jest regularnie pokazywany w TVN jako nowa siła polityczna; PO powoli staje się bezużyteczna jako ta opcja, która się wypaliła i nie ma szans wrócić do władzy – dodał.

Andruszkiewicz: Życzę PO, by upadła


Andruszkiewicz powiedział też, że „życzy PO, żeby upadła, bo to będzie dobre dla Polski”. – Życie polityczne nie znosi próżni, teraz na to miejsce PO jest lansowany drugi Ryszard Petru, czyli Szymon Hołownia – komentował.

Andruszkiewicz zapewniał, że Polacy przekonają się niebawem, że Hołownia nie jest nową jakością. – Salon polityczno-medialny III RP, który zawsze swoich interesów bronił co jakiś czas wypuszcza takie nowe ruchy polityczne, był Palikot, później wymyślono Nowoczesną Ryszarda Petru, który skończył fatalnie, i teraz mamy kolejne podejście – powiedział.

– Wiedzą, że PO tonie i muszą zbudować tam nową szalupę – wskazał.

źródło:
Zobacz więcej