SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Michał Dworczyk się zaszczepił. Wiadomo, jakim preparatem

Dworczyk przyjął pierwszą dawkę (fot. Twitter/Michał Dworczyk)
Dworczyk przyjął pierwszą dawkę (fot. Twitter/Michał Dworczyk)

Michał Dworczyk zaszczepił się przeciw koronawirusowi. Swoją dawkę przyjął w punkcie szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pełnomocnik ds. programu szczepień przekazał, jakiej firmy otrzymał preparat.

Minister zdrowia się zaszczepi. Wiadomo, jakim preparatem

Minister zdrowia Adam Niedzielski zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Polityk poinformował też, jakim preparatem zostanie...

zobacz więcej

Michał Dworczyk informację o tym, że się zaszczepił zamieścił w poniedziałek na Twitterze.

„Dołączyłem dziś do grona zaszczepionych preparatem AstraZeneca; zachęcam wszystkich do zapisów, łącznie z ozdrowieńcami oraz osobami od 16. roku życia, które mają już wystawione e-skierowania" – podkreślił.

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień przeciw COVID-19 cztery preparaty: firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca oraz preparat Johnson & Johnson.

Od 9 maja e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 ma wystawione każda osoba, która ukończyła 18 lat. Może zapisywać się na nie m.in. telefonicznie, wysyłając SMS, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Tylko szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia szczepienia.

Dla wszystkich przyjmujących drugą dawkę od poniedziałku odstęp między dawkami zostaje skrócony do 35 dni. Wcześniej dla preparatów firm Pfizer/BioNTech oraz Moderna wynosił on 42 dni, a dla AstraZeneca – 84 dni.

źródło:
Zobacz więcej