RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dla kogo Polski Ład? Sasin: Skorzystają wszyscy Polacy

Niech politycy opozycji przestaną krytykować. Jeśli mają inne propozycje, niech wyłożą je na stół. W tej chwili jest tylko krytyka, ale nie ma niczego innego, co można Polakom zaproponować. Zajmują się tylko sobą – apeluje wicepremier Jacek Sasin wywołując do odpowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej. W programie „Gość Wiadomości” szef resortu aktywów państwowych zapewnił, że na zaprezentowanym przez PiS Polskim Ładzie skorzystają wszyscy Polacy.

Ile Polski Ład zostawi w kieszeniach Polaków? Prof. Modzelewski: To więcej niż całe 500 Plus

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło zmiany w systemie podatkowym. W sobotę na konwencji partii zaprezentowano nowy program: Polski Ład. – Dobrze się...

zobacz więcej

Pytany o najważniejsze założenia zaprezentowanego w sobotę nowego społeczno-gospodarczego programu Zjednoczonej Prawicy, Jacek Sasin wskazuje dwa punkty: skok jakościowy w ochronie zdrowia i obniżenie podatków dla 18 mln Polaków – „z tych niższych i średnich warstw, jeśli chodzi o dochody”.

Najważniejsze punkty Polskiego Ładu


Zaznacza przy tym, że na Polskim Ładzie skorzystają wszyscy. – Bo wyższy poziom ochrony zdrowia – a te propozycje idą właśnie w tym kierunku: lepsza, lepiej wykształcona, bardziej dostępna kadra medyczna, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, dobrze działające i zarządzane szpitale wyposażone w nowoczesny sprzęt – to jest dla nas wszystkich niezwykle ważne – zaznaczył gość TVP Info.

Jacek Sasin mówił, że zmiany w systemie podatkowym mają wprowadzić element sprawiedliwości: że zarabiający mniej płacą do wspólnego budżetu proporcjonalnie mniej; a ci, którzy zarabiają więcej – płacą więcej. – To pewien sprawiedliwy system podatkowy, który funkcjonuje w bardzo wielu państwach. My mieliśmy sytuację zupełnie odwrotną w Polsce. Promowane podatkowo były te osoby, które zarabiały więcej – wyjaśnił.

Polski Ład: Emerytura do 2,5 tys. zł bez podatku. Sprawdź, ile zyskasz [TABELA]

Emeryt, którego emerytura wynosi 2,5 tys. Zaoszczędzi w skali roku około 2 tys. To niebagatelna suma – podkreśla finansista „Gazety Bankowej” Jerzy...

zobacz więcej

Sasin zapowiedział również, że samorządy mogą spodziewać się silnego wsparcia ze strony rządu w razie spadku wpływów podatkowych. Mniejsze dochody fiskalne mogą być przejściowym skutkiem wprowadzenia zmian podatkowych zaproponowanych w programie Polski Ład.

Jacek Sasin odpowiada politykom opozycji


Podkreślał, że Polski Ład jest szansą na nadrobienie różnic między Polską a bardziej rozwiniętymi krajami Europy Zachodniej.

– Niech politycy opozycji przestaną krytykować. Jeśli mają inne propozycje, jak ten cel osiągnąć, niech wyłożą je na stół. W tej chwili jest tylko krytyka, ale nie ma niczego innego, co można Polakom zaproponować. Zajmują się tylko sobą – stwierdził, przypominając, że gdy PiS prezentował nowy program, władze PO zajęte były wyrzucaniem z partii posłów.

Zobacz także: Platforma nie mogła sprawić lepszego prezentu Kaczyńskiemu. PiS i PO odkryli karty

źródło:
Zobacz więcej