SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Pijany ojciec spał, a obok płakało niemowlę. Policjanci nakarmili malca

Funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno (fot. Policja)
Funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno (fot. Policja)

Rodzicielskie doświadczenia policjantów z Sosnowca przydały się podczas interwencji w jednym z mieszkań w tym mieście, gdzie głośny płacz dziecka zaniepokoił sąsiadów. Funkcjonariusze weszli do mieszkania przez okno, utulili i nakarmili płaczącego niemowlaka oraz obudzili śpiącego obok pijanego ojca dziecka.

Kielce. Zatrzymano podejrzanego o napad na kobietę. Napadnięta rozpoznała go w autobusie

Kielecka policja zatrzymała 25-mężczyznę podejrzanego o napad na kobietę w centrum miasta. Funkcjonariusze wyjaśniają, czy podczas napadu nie...

zobacz więcej

Do interwencji, którą zrelacjonowała w poniedziałek sosnowiecka policja, doszło w ostatnich dniach w dzielnicy Porąbka.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań od dłuższego czasu słychać płacz niemowlęcia. Na miejscu nikt nie otwierał drzwi, więc poproszono o pomoc straż pożarną. Do wnętrza udało się wejść przez otwarte okno.

– W łóżeczku policjanci znaleźli zapłakanego, krzyczącego niemowlaka, obok którego na łóżku spał mężczyzna. Mundurowym udało się dobudzić – jak się okazało – ojca dziecka, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. W wydychanym przez niego powietrzu było go ponad 1,5 promila – poinformowali policjanci, którzy – korzystając z własnych rodzicielskich doświadczeń – zajęli się ośmiomiesięcznym maluszkiem.

– Posiadając osobiste, cywilne doświadczenie w opiece nad niemowlakiem, uspokoili i nakarmili dziecko. Zaopiekowali się nim również do czasu przybycia na miejsce jego matki – podała sosnowiecka komenda policji. O przebiegu interwencji powiadomiono sąd rodzinny, który zdecyduje, czy rodzina z Porąbki zostanie objęta szczególnym nadzorem.

Przeczytaj też: Koluszki: 12-latka uratowała poznaną w sieci rówieśniczkę, która chciała popełnić samobójstwo

źródło:

Zobacz więcej